Aan Godfried Bomans wordt de anekdote toegeschreven dat als in zijn verhalen een stadje moest figureren waar niets, maar dan ook helemaal niets gebeurde, hij Zutphen in gedach ten nam. Dat dat niet helemaal waar is - maar ook niet helemaal onwaar - blijkt uit de volgende artikelen die in het tweede kwartaal van 1958 in het Zutphens Dagblad stonden. Theo Hebing ging opnieuw een halve eeuw terug in de tijd. Nieuw plan voor brug en afrit aan Hoven-zijde 19 aprsi - Er is een nieuw plan in studie dat een herziening behoeft. Gedacht wordt daarbij beoogt de verkeerssituatie op de linker Ijs- aan een verbreding van de bestaande verkeers- seloever bij De Hoven te verbeteren, en brug, verbetering van de traverse door Zut- waarbij rekening wordt gehouden met de phen, met inbegrip van die door De Hoven en mogelijkheid tezijnertijd de brug over de ri- Warnsveld. Ten aanzien van De Hoven valt de vier te verbreden. Aanvankelijk ging de ge- situatie nogal mee, zo vernamen wij verder, dachte uit naar een nieuwe verkeersbrug De brug zal over de Weg naar Voorst moeten over de IJssel, ongeveer ter hoogte van het lopen en de afrit door De Hoven. Het zou niet Twentekanaal. De afrit zou dan langs dit ka- noodzakelijk zijn hieraan vele woningen op te naai en het industrieterrrein lopen, de De- offeren. Er moest dan een nieuwe verbinding venterweg kruisen en vervolgens aansluiten met de Kanonsdijk tot stand gebracht worden, op een nieuw aan te leggen weg naar de achter De Hoven om. De oprit met bocht naar Kapperallee. Een kostbare aangelegenheid, de brug op de linkeroever zal vanzelfsprekend omdat dan een deel van de spoordijk ver- afgesloten worden. Het verkeer van Zutphen legd moet worden. in de richting Voorst kan met een ombuiging van de nieuwe traverse weer op de Weg naar Verder mag men zich de vraag stellen of de Voorst geleid worden, bouw van deze brug in de eerste tientallen jaren kans van slagen zou hebben, nu in de Traverse naar Warnsveld toekomstige oost-westverbinding, welke langs De plannen voor de verbetering en verbreding Wilp en Epse zal gaan, een brug over cle Ijs- van de Kanonsdijk zijn zo goed als gereed, sel is geprojecteerd, ongeveer ter hoogte van de plaats waar de Koerhuisbeek in de IJssel uitmondt. Het ontwerp voor deze verbinding is reeds in vrij vergevorderd stadium van voorbereiding gekomen. Het ligt min of meer voor de hand clat Waterstaat onder deze om standigheden niet spoedig geneigd zal zijn ook nog een brug te bouwen bij Zutphen. Verbreding oude brug Wel is men ervan overtuigd dat de situatie De Kanonsdijk in de jaren'50. voor het snelverkeer te Zutphen desondanks (foto: Stedelijk Museum Zutphen) ZUTPHEN Zytphen vïjft f jaar geleden (2)

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 21