4 maart - Kwelwater van de IJssel heeft nog voor een onaangename verrassing gezorgd. Gistermorgen bleek plotseling dat de Pollaan op twee plaatsen was overstroomd, zodat grote moeilijkheden konden ontstaan voor de afvoer van het stadsvuil naar de stort plaats. Op één plaats stond het water reeds 20 cm hoog op de weg. De directeur van Openbare Werken liet terstond maatregelen nemen om te trachten stagnatie in het ver voer tot een minimum te beperken. Nu het water op tal van plaatsen rond de stad is doorgedrongen - de voetbalterreinen van Zutphania en Wilhelmina-SSS zijn voor een deel ondergelopen - gaan de mollen zich hevig roeren. Hun gangen bewegen zich overal naar hoger gelegen gronden en de molshopen zijn ontelbaar geworden. Boerderijen geïsoleerd Wat de wateroverlast betreft is er te Cor- tenoever nog geen sprake van grote moei lijkheden, hoewel enkele boerderijen zijn geïsoleerd. De Bronkhorsterweg in Brum- men is nog verder ondergelopen. Het water staat betrekkelijk dicht bij het dorp. De Veer- weg in Bronkhorst is tot aan de dijk over stroomd; hetzelfde is het geval met de Veer- weg in Olburgen. Zoals reeds verwacht werd, heeft de IJssel zijn hoogste stand zon dagavond bereikt. Vanmorgen vroeg werd val gemeld. De bewoners van de rivierstreek kunnen herademen. Zij weten maar al te goed wat het wil zeggen wanneer de wegen langdurig overstroomd zijn geweest. Het land moge aan vruchtbaarheid nog niet heb ben ingeboet, het vervoer langs uitgespoelde paden en weggetjes schept moeilijkheden en het herstel vraagt geldelijke offers. Gedurende zes jaar was Frits hoofdredacteur van dit blad. Daar is hij begin van dit jaar mee gestopt. Wij, het bestuur van de historische vereniging en de mede-redacteuren van Zutphen, vinden dat jammer, maar respecteren uiteraard zijn besluit. Wij vinden het jammer omdat hij die taak - in de meest brede zin - altijd voortreffelijk heeft verricht en ook omdat hij een bijzonder collegiale hoofdredacteur was. Wij prijzen ons gelukkig dat Femia Siero bereid is gevonden Frits Janssen als hoofdredac teur op te volgen. Zij is archivaris bij het Regionaal Archief Zutphen. Redactie Zutphen - Bestuur HVZ ZUTPHEN Water spoelt over Pol laan Afscheid van Frits Janssen

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 26