Sir Hillary gebruikte materiaal uit Zutphen 4 februari - Vrijwel iedereen heeft min of meer in spanning meegeleefd met de barre tocht van sir Edmund Hillary naar de Zuid pool. Weinigen zullen echter weten dat zijn mensen voor deze expeditie normale land- bouwtractoren gebruikten, voorzien van een rupsbandeninstallatie. Toen sir Hillary in Noorwegen de voorbereidingen voor de ex peditie trof, heeft hij de door een Zutphense fabriek van staalbuizenproducten vervaar digde tractorverwarmers getest. Deze bevie len hem zo uitstekend dat hij die wenste te monteren. Deze verwarmers zijn uit hoezen en staalbuizen vervaardigde kabines waarin een glasruit zit. In de kabines zitten de be stuurders goed beschermd tegen alle moge lijke weersomstandigheden. Eerste vrouwelijke grift 6 februari - Bloemen zijn in de rechtszaal een onbekende verschijning. Woensdagmor gen stond er echter een vaasje met Flora's kinderen op de groene tafel in de zaal van het kantongerecht. Het was er neergezet voor mej. mr. F.B. Kool, die benoemd is tot griffier van het kantongerecht te Apeldoorn, tevens belast met Zutphen en Terborg. Een bijzonderheid is, dat zij, zoals kantonrech ter mr. A. Tielemans opmerkte, voorzover bekend, de eerste vrouwelijke griffier van een kantongerecht is. Mr. Tielemans zei het een groot voorrecht te vinden haar als eerste welkom te kunnen he ten en te complimenteren. Het zal voor u ongetwijfeld een voldoening zijn geweest dat uw benoeming een feit is geworden, al dus de kantonrechter. Voor ons is dit ook een bij een kantongerecht grote voldoening, aldus de spreker, aange zien er sinds een aantal jaren geen jurist-grif fier meer is geweest. Meer bijzonder is, dat mej. mr. Kool, voor zover bekend, de eerste vrouwelijke griffier van een kantongerecht is. Dat Zutphen meedeelt in deze primeur is een grote eer. Spreker herinnerde eraan, dat sinds enkele jaren de vrouwelijke charme haar intrede heeft gedaan bij de gerechten. Dat deze nu ook vaste voet heeft gekregen achter de groene tafel van het kantongerecht stemt tot voldoening. De deze ochtend zit ting hebbende officier, mr. Fledderus, wenste de nieuwe griffier eveneens geluk, mede na mens zijn ambtgenoten. U zult wellicht even moeite hebben om in zo'n groot mannenge- zelschap te wennen, meende spreker, doch u zult uw plaats in ons midden wel verove ren. Merkwaardige verjongingskuur 6 februari - Een dame uit Zutphen, die Maar het hielp allemaal niet veel, want het vond dat zij te oud was voor de jongeman bedrog kwam uit en nu moest zij voor de met wie zij graag in het huwelijk wilde tre- rechter komen. Haar jeugdige man was den, kwam op de idee haar paspoort en het meegekomen en stond achteraf wat te glim- uittreksel uit het geboorteregister wat bij te lachen. Hij vond het blijkbaar zo erg niet. werken. Van 1919, haar geboortejaar, Maar de rechter keek streng en verlangde maakte zij 1929, waardoor zij op slag tien vier tientjes boete, jaar jonger werd; althans op papier. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 24