Zutphense burgerij moet Buitensociëteit redden 25 januari - Sinds jaar en dag klagen de Verbeteringsplannen Zutphenaren over de toestand waarin de Over de verbeteringsplannen hebben B Buitensociëteit verkeert. Het heeft dan ook W vrijdagmorgen een nadere uiteenzetting geen zin hier nog eens in details te treden; gegeven. In de eerste plaats is het de be over de onhoudbare situatie is al zo veel ge- doeling, aangezien de huidige ingang aan schreven. De aankoop van het gebouw door de zijde van de Walraadshof niet voldoende de gemeente en de plannen voor vernieu- ruimte biedt voor het maken van een be- wing zijn enkele jaren geleden met vreugde hoorlijke garderobe, deze te verplaatsen begroet. Maar nu heeft de bestedingsbe- naar de tuinzijde, met een entree via een perking roet in het eten gegooid. Uit de tochtportaal. De serre wil men inrichten als noodzaak dat er toch iets moet gebeuren, garderobe. De plannen voorzien voorts in zijn plannen geboren voor een verbouwing, het creëren van een ruimte voor de verkoop waarvan de kosten 75.000 bedragen. van kaarten, ter rechterzijde van de hoofd ingang. Er zullen nu ook behoorlijke toilet- In de begrotingsvergadering van de raad ten komen. Men wil daarvoor gebruikma- heeft burgemeester S. de Jong reeds aange- ken van de tegenwoordige ingangpartij. Op kondigd dat een burgerzinlening zou wor- de plaats van de oude urinoirs zijn een lage den uitgeschreven. Inmiddels is de inschrij- uitbouw, een artiestenfoyer en toiletten ge ving opengesteld; de lening is verdeeld in projecteerd. Het ligt in het voornemen de coupures van 25,-, 100,- en 1.000,-. koffiekamer op de begane grond op te Zodoende wordt bereikt dat ieder die dat knappen, alsmede de rookfoyer op de ver wenst, kan deelnemen. Er zij hier met na- dieping, waar men 'staande receptie' zal druk op gewezen dat men door in te teke- moeten houden. De kachels zouden plaats nen zijn geld niet kwijt is, doch het na ver- moeten maken voor een centrale verwar loop van tijd terugkrijgt, terwijl er boven- ming. Het voordeel van het verdwijnen van dien een rente van 4% 's jaars wordt ver- de thans aanwezige garderobe is, dat men goed. Men kan dus niet spreken van een de gehele zaalruimte binnen de kolommen 'offer'. Tot nu toe is door particulieren en kan gebruiken voor 600 nieuwe stoelen. De verenigingen een bedrag van ongeveer ruimten onder de galerijen worden als loop- 7.000 bijeengebracht. paden bestemd, waardoor een behoorlijke 'doorloop' tot stand komt. Dit betekent dus dat de stoelen onder de balkons gaan ver dwijnen. Alle raam- en deuropeningen in het ge bouw worden dichtgemaakt. Ziehier dan het beeld in ruwe lijnen van een 'Buiten- soos', zoals de gemeente, met medewerking van de burgerij, het hoopt te kunnen verwe zenlijken. E E !S De Buiten soos in betere tijden (foto: Stedelijk Museum Zutphen) ZUTPHEN 23

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 23