toor. Velen zullen over de gunstige afloop hebben geslaakt, temeer omdat er alle re- van deze explosie een zucht van verlichting den was om groot gevaar te duchten. Pas na een uur kon de brandweer in actie komen (foto: Stedelijk Museum Zutphen) Grootste kippenfarm van Nederland staat in Warnsveld 14 januari - 'Wat zijn jullie Nederlanders onderhouden hokken staan overal over het toch rare mensen', zei de Oostenrijker, die terrein verspreid. Behalve de fokkerij is er druk bezig was met het uitzoeken van ha- ook de broederij. 34 machines, die een to nen voor verzending. 'Wij in Oostenrijk we- tale capaciteit hebben van 580.000 eieren ten zelfs dat in Warnsveld de grootste kip- in drie weken, zijn in een afzonderlijk ge- penfokkerij van Nederland en ver daarbui- bouw ondergebracht. Alles wat zich hier af ten staat, maar vraag je er een Zutphenaar speelt is fascinerend. Constant werken in naar, dan haalt hij z'n schouders op en zegt: het bedrijf ongeveer dertig personen, onder 'Weet ik niet.' leiding van de heer Garsen en ir. D.C. Hey- boer. 'Kijk, de eieren die u hier ziet liggen, Wij kwamen in gesprek met deze Oosten- komen morgenavond uit en maandag gaan rijker. Hij vertelde ons dat hij hier bij de fir- de kuikens naar Italië. Dat is een van onze ma Garsen het vak - het fokken van kippen grootste afnemers', vertelt onze begeleider. - leert, omdat er in de journalistiek - zijn eigenlijke beroep - geen cent te verdienen Tot slot hebben we nog een kijkje genomen valt. Vol belangstelling vroeg hij zich af, of in het 'elitehok'. Daar woont de upper-ten wij van ons salaris kunnen leven. Het leek van de kippenfarm, al mag men het getal hem onbegrijpelijk. 12.000 dieren tien wel met een korreltje zout nemen, want hier zitten véle kippen. Maar een elite vormen ze wél. Deze foktomen zijn de bes- Het bedrijf van de heer H. Garsen heeft in te dieren van het vorig jaar en voldoen aan de loop der jaren een enorme vlucht geno- zeer hoge eisen. Daarmee wordt dan ook men. Het fokbedrijf telt ruim 12.000 dieren, verder gefokt en zodoende komt het bedrijf Onafzienbare lange loodsen met zeer goed op een steeds hoger peil. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 20