Ook in 2008 gaan we door met deze rubriek. Wat gebeurde er in het eerste kwartaal van 1958 in Zutphen dat de plaatselijke krant haalde? Theo Hebing boog zich opnieuw over de leggers van het Zutphens Dagblad. De redactie maakte een selectie. Co Hagedoorn in tv-p 6 januari - Daar verscheen dan Co Hage doorn zaterdagavond in het televisiebeeld van de NCRV, in het programma 'Uit en thuis'. Met een innemende lach op het stra lende gezicht, joviaal en breed-uit, precies zoals hij is. Pi Scheffer zou onze Zutphense zanger in terviewen nu zijn eerste grammofoonplaat in de handel is gebracht. Wij durven er wel wat om verwedden, dat talloze bezitters van te levisietoestellen in Zutphen met meer dan gewone belangstelling naar hun tv-scherm hebben gekeken toen de rubriek 'Pas ge perst' werd aangekondigd. En heel even is er misschien wel een vleugje van trots in hen opgeweld, toen onze sympathieke Co daar aan een tafeltje zat tegenover Pi Scheffer. gramma 'Uit en thuis' Ongekunsteld Liever zouden wij hem nog hebben zien staan, de borst gezwollen en zingend, zoals hij dat kan, volumineus en ongekunsteld. Co Hagedoorn zoekt geen populariteit, hij ver werft die overal waar hij komt door zijn spontaniteit en bescheidenheid. Hij liet nog weten dat hij de zang niet als hoofdberoep beoefent en dat hij er niet aan denkt dat bin nen afzienbare tijd te doen. In Zutphen en omgeving is hij met Lubbert van Gortel dik wijls van de partij bij feesten en uitvoerin gen. Pi Scheffer vroeg Co of hij zou willen meezingen wanneer zijn plaat nu gedraaid werd. Co stemde dadelijk toe, en zo hoorde en zag men hem het 'Klokkelied' vertolken, terwijl op de achtergrond dezelfde stem van de plaat klonk. Enorme explt 7 januari - Vanmorgen om zes uur werden de bewoners van Zutphen gewekt door een explosie, die gepaard ging met een enorme knal, welke tot ver in de omtrek werd ge hoord. Even later loeiden sirenes en rukte de brandweer uit naar het terrein van Cal- pam Vloeibaar Gas NV aan de Industrieweg, waar een ontploffing gevolgd was door een brand, die het houten kantoor volkomen in de as zou leggen. Toen de brandweer arriveerde, spoot uit een met propaangas geladen spoorwagon een grote steekvlam. In het kantoor en erom heen stonden cilinders met gas, waarvan er ie bij Calpam telkens een explodeerde, zodat deze brand wel een zeer spectaculair karakter kreeg. In verband met de ernst van de brand was voor de brandweer groot alarm gegeven. Zij kon echter niets uitrichten. Doven van de steekvlam zou namelijk tot gevolg hebben dat het gas, hetwelk zwaarder is dan lucht, zich over het terrein zou verspreiden, waar door meer explosies zeker niet tot de on mogelijkheden zouden hebben behoord. Pas na een uur kon de brandweer eigenlijk eerst in actie komen. Met droog poeder werd de steekvlam uit de wagon gedoofd en daarna werd behoedzaam water gespo ten op de smeulende resten van het kan- Zutphen vijftig jaar geleden (1)

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 18