De Zutphense plaquette is op 1 juni 1948 Bronnen onthuld. Dat was dus nog in het oude Stati- www.4en5mei.nl/oorlogsmonumenten on; het 'nieuwe' station - sinds kort rijksmo- http://home.wanadoo.nl/victorlansink/ nument - dateert namelijk van 1952. Op de- www2/aan_hen_die_vielen.html ze plaquette staan de volgende namen in www.nicospilt.com/gedenktekens.html kapitalen: W. van Eijsden H.J. Post A. Gosselink J. Hanouer P.W. Kaspers H.J. Nagtegaal alle drie geraadpleegd op 17 december 2007 A. Stellingwerf A.J. van Teterin D. Velleman Officiële cijfers spreken van 112 plaquettes, onofficiële van 114. Alle namen van de circa vijfhonderd omgekomen NS-medewerkers staan ook op het Monument voor Gevallen Spoorwegpersoneel in Utrecht: 'Aan hen die nimmer bukten. 't Geheim en hecht ver bond van wrekers der verdrukten voor wie geen recht bestond.' (inscriptie op de voor zijde van het voetstuk; fragment van een ge dicht van Hendrik de Vries). Tot onze spijt is er het een en ander misge- Noot 5 moet luiden: Zie voor meer achter gaan met het artikel 'Het grafmonument voor grondinformatie H.J. Hiddink, De Nettelhorst Evert van Heeckeren en Maria Torek in de Borne 1991. Sint Walburgiskerk te Zutphen' van Carry Coppée Zutphen 4-2007). Het stukje tekst Verder ontbraken afb. 3 en 4. op blz. 87 waar noot 2 op slaat is verdwe nen: Een correcte versie van dit artikel kunt u als Als we wat te weten willen komen over de pdf downloaden van onze site: zerken in de Walburgiskerk moeten we te- www.historiezutphen.nl (via de knop Tijd- ruggaan naar 1937.2 Grafmonumenten als schrift en vervolgens de titel van het artikel), kunstobject hebben kennelijk niet de aan dacht die ze vaak wel verdienen. Men leest redactie Zutphen eens een naam, doet wat 'graveyard arithmetic' hoe oud iemand is geworden en daar blijft het meestal bij. Toch zijn er veel kunsthistorische elementen op zerken die het geheel zeer boeiend kunnen maken. ZUTPHEN 13 Erratum

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 13