de al dan niet beschikbaarheid van Rijkssub- sinds de bevrijding, eer het plan tot inrichting sidies zullen de plannen lange tijd vertragen. van een nieuw museum in en bij het oude In de jaren vijftig komt het plan met enige re- Broederenklooster tot deze gedeeltelijke en gelmaat ter tafel, maar verder dan weer nieu- voorlopige uitvoering kwam En fluiste- we - of aangepaste - subsidieaanvragen en rend voeg ik eraan toe, dat ik ook zelf zo weer iets gewijzigde tekeningen komt het gaarne de voltooiing zou meemaken. Ik niet. Dat er iets moet gebeuren, is voor ie- heb nog de overtuiging, dat dit plan niet bo dereen duidelijk, al was het alleen maar om ven de vermogens van de stad Zutphen gaat.' het in 1950 gerealiseerde oorlogsgedenkte- (Zutphens Dagblad, 17 juli 1961) ken een passender omgeving te bieden. On dertussen zijn wel de Refter en het Dormito- 'Beklemmende situatie' rium van het complex gerestaureerd en ge- Op 16 april 1962 besluit de Zutphense ge schikt gemaakt voor het Stedelijk Museum. meenteraad om de plannen van Van der Steur uit 1947 en 1954 en de bijbehorende begro- Op 15 juli 1961 wordt het museum voor het ting en schetsontwerpen te actualiseren van- publiek geopend. Dat het pas om een eerste wege de nog eventueel beschikbare Rijkssub- stap in de ontwikkeling van het museum ging, sidie. De Nederlandse Hervormde Kerk is in maakte naast directrice mevrouw Doornink, middels afgehaakt, wat blijkt uit de volgende mr. A. Staring van den Wildenborch, voorzit- passage uit het besluit: 'Restauratie van het dormitorium met de ter van de museumcommissie, duidelijk: 'Het heeft meer dan vijftien jaar geduurd kloostergang langs de Broederenkerk houdt Het museumplan van architect AJ. van der Steur voor Broederenkerk en Predikherenklooster c.a. te Zutphen(1947). Zie ook de tekening hiernaast, (foto's: Stedelijk Museum Zutphen) ZUTPHEN -SVs*

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 10