ruste schoolgebouw aan de Berkel in gebruik ven zelfs oud-leerlingen buiten onze lands- te nemen, dus vrijwel gelijk met het vijftigja- grenzen die in of annex de landbouw een rig bestaan. Pionierswerk *0 bestaan hebben opgebouwd. Er zijn er zelfs die de landbouwhogeschool te Wageningen hebben bezocht, en één die het ambt van Aan de functie van directeur was toen tevens burgemeester van een plaats in onze provin- nog verbonden die van Rijkslandbouwcon- cie heeft bezet, sulent. Onderwijs en voorlichting waren in één hand. Er is belangrijk pionierswerk ver richt in een tijd toen er nog veel weerstan den waren te overwinnen, en de grote bete kenis van goed landbouwonderwijs door de praktijk nog maar matig werd gevoeld. In to taal hebben 1800 leerlingen in deze vijftig jaren het landbouwonderwijs aan deze school gevolgd. Er is bijna geen school in ons land met een dergelijke opleiding, van waaruit de oud-leerlingen in zo'n grote mate De landbouwschool hun invloed hebben doen gelden. Er vertoe- (tussen de Emmalaan en de Berkel-red.) If Primeur voor Zutphen? 6 november - Niet alleen de afd. Zutphen maximum-snelheid en dus de bebouwde van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft kom, aangebracht. De politie heeft echter voor een landelijke primeur gezorg door nog meer gedaan. Op dezelfde hoogte, aan het inschakelen van onderwijzeressen als de andere kant van de weg, heeft zij borden 'klaarover', ook de politie heeft een maatre- geplaatst met een zwarte streep door het gel getroffen welke misschien de eerste is. opschrft 50 km, ten teken dat de weggebrui- Dezer dagen zijn namelijk aan de toegangs- kers het einde van de bebouwde kom heb- wegen naar de stad bij de borden met de ben bereikt, plaatsnaam Zutphen, ook die, aangevende Binnenbrandjes 18 november - In de Ravenstraat heeft een Een armstoel en een overjas vatten vlam, zesjarig jongetje bij afwezigheid van zijn doch het vuur werd door enkele buren ge- moeder met lucifers gespeeld en een tafel- doofd. kleedje in brand gestoken. Door het ingrij- Zondagmiddag omstreeks half zes kwam pen van een bovenbuur kon uitbreiding van men tot de ontdekking, dat de inhoud van het vuur worden voorkomen. de brievenbus op de hoek van de Coe- Zaterdagavond heeft in het perceel Donke- hoornsingel en de Rozenhoflaan in brand resteeg 42, bewoond door een alleenstaan- was gestoken. De brandweer heeft poeder de man, een binnenbrandje gewoed. De in de bus gedeponeerd. Negen poststukken man was naar bed gegaan en had een bran- werden door het vuur aangetast en kunnen dende stallantaarn in de kamer laten staan. niet meer verzonden worden. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 24