Wat gebeurde er in het vierde kwartaal van 1957 in Zutphen dat de plaatselijke krant haal de? Theo Hebing bladerde de leggers door van het Zutphens Dagblad. De redactie maakte een selectie en kortte de artikelen (soms) in. 'Jaarbeurs van het oosten' wordt dinsdag officieel geopend 4 oktober - Nog maar vier dagen en de 'Jaar beurs van het oosten', die van 8 tot 15 okto ber op het veemarktterrein wordt gehouden, zal worden geopend door burgemeester S. de Jong. Inmiddels zijn de voorbereidingen zo ver gevorderd dat de meeste paviljoens reeds zijn opgezet (er komen er zeven, te weten zes tenten en één hal van de veemarkt). Uit de gegevens is gebleken dat er duidelijk sprake is van een beurs voor voornamelijk groothandel en industrie, waar zowel za kenman als particulier terecht kan, en niet van een middenstandersbeurs, hoewel ook de detailhandel kan exposeren. Het accent is dus verlegd. Maar men kan ervan verze kerd zijn dat er ook dit jaar weer tal van snufjes worden getoond. Er zijn thans 125 standhouders geboekt. Het grootste aantal is van buiten Zutphen. Mobiel postkantoor Op het beursterrein komt een mobiel post kantoor. De beurs is te bereiken onder tele foonnummer 4822. Voor uitgaande gesprek ken wordt beschikt over drie lijnen; één daarvan is gereserveerd voor de directie. Naast paviljoen 4 is een ruimte gereser veerd voor de brandweer, welke over een eigen post beschikt. Dit is eveneens het ge- va! met betrekking tot de EHBO, die in pa viljoen 7 onderdak zal vinden. In dit vaste gebouw kan men ook de BB aantreffen. Er is een demonstratieruimte gemaakt, waar EHBO en BB van hun kunnen zullen laten blijken. In overleg met de GTW wordt een extra-busdienst ingelegd. De bussen ver trekken van het plantsoen bij de Hemonys- traat. De GTW legt voor deze pendeldienst Micro-bussen in, zo nodig wordt ze ver sterkt met normale bussen. Tal van primeurs Uit de uiteenzetting die ons gisteravond is gegeven, is wel gebleken dat de Zutphense jaarbeurs ook thans tal van primeurs zal bieden. Opgemerkt zij dat ook ruimte is uit gegeven aan instellingen als de Commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich ting, Pro Juventute en het Ned. Bijbelge nootschap. En voorts zal men stands aan treffen van de Rijksvoorlichtingsdienst voor de Voeding, de Stichting Handel en Indu strie, de Ned. Heide Mij. e.a. In de open lucht worden machines geëxposeerd, welke van groot belang zijn voor de agrariërs, zo als aardappel- en andere transporteurs. Voorts zal men Engelse keukenmachines, o. a. voor de afwas, kunnen zien, wasmachi nes en centrifuges, een grootbeeld-televisie toestel van 68 cm, dat nog niet in de handel is geweest, vloerreinigers, o.a. met inge bouwde verlichting, die rechtstreeks uit Amerika naar Zutphen zijn gekomen. Maar het zal ondoenlijk zijn al datgene te noe men, wat de beurs biedt. ZUTPHEN Zutphen vijftig jaar geleden (4)

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 21