pleet aanwezige kluis kwam te liggen in de noordoostelijke oksel van de noordgevel en de sanitaire uitbouw, en grenst dus aan de veranda. Of de totale verbouwing binnen de beoogde twee maanden is uitgevoerd, weten we niet, maar zeker is wel dat deze werken niet de enige waren die rond die tijd plaatsvonden. Er is namelijk nóg een ontwerp overgele verd, waarvan de uit augustus stammende tekening een op 21 september 1936 geda teerd stempel en een handtekening van de toenmalige gemeentesecretaris van Vorden, de heer Bergsmid, draagt.18 Dit ontwerp heeft onder meer betrekking op een westelij ke aanbouw aan de inmiddels vrijwel zeker als stookhok ingerichte, uit 1911-1912 date rende, vroegere zitkamer voor de dienstbo de. Deze aanbouw behoort nu niet (meer) tot de pastorie, maar het is duidelijk dat bij de uitvoering dezelfde stilering werd gehan teerd als bij de gang naar de kerk, die, zoals al opgemerkt, in diezelfde tijd belangrijk werd vernieuwd. We zullen ons vanwege de latere splitsing van de eigendommen echter niet verder in deze aanbouw verdiepen en keren terug naar de bovenverdieping van het achterhuis. De bovenverdieping van het achterhuis Deze bovenverdieping - die in feite de laat ste, en veruit grootste wijziging van en toe voeging aan de pastorie was sedert de bouw i De achterzijde van de pastorie vanuit het noordoosten (ca. 1970). De veranda is bij de restauratie geble ven en open gezaagd. De rechthoekige opbouw uit de jaren '30 is echter verwijderd en vervangen door een zadeldakvormzoals die oorspronkelijk ook aanwezig is geweest. 18 Archief Bouw- en Woningtoezicht gemeente Vorden, Ruurloseweg 103, augustus 1936: Magazijn R.-K. pastorie schaal 1 100 en Omschrijving aanbouwen van een magazijn en vernieuwen van het platdak ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 7