Tas met 12.000 gevonden 29 augustus - Een Zutphense chauffeur, A. van D., zag, toen hij met een vrachtauto van een reis naar Duitsland terugkeerde, onder Doetinchem een tas op de weg lig gen. Hij stopte, en vond in de tas tot z'n grote verbazing een bedrag van 12.000. Er lag ook een briefje met het adres van de eigenaar in, die een inwoner van Eefde bleek te zijn. Zodra hij daartoe gelegenheid had, vervoegde hij zich met zijn vondst aan diens woning. De eigenaar was echter niet thuis, wei diens echtgenote, die meende de tas te herkennen. "Het lijkt de tas van m'n man wel", was haar antwoord. "Dat moet wel zo zijn, want een briefje, waarop zijn adres staat, ligt er in", merkte de chauffeur op. Toen hij vertelde dat er een bedrag van 12.000 in zat, was zij misschien nog meer verbaasd dan de vinder. De demontage van de fontein, die nu niet bij de Buitensocieteit te vinden is maar op de Bult van Ketjen 80 ZUTPHEN Fontein verdwijnt van markt 30 augustus - Terwijl Zutphen nog in de ban van de slaap was gevangen, werd de serene stilte op de markt plotseling verstoord door een aanrijdende vrachtauto, die stopte bij de fontein. Mannen van de dienst van Openba re Werken sprongen uit de cabine en van de laadbak, een elektrische lamp knipte aan, en even later stonden de werkers in het bassin rond de fontein, welker laatste uur - op de markt althans - geslagen had. Het geschenk van de burgerij, opgericht in 1899 ter ere van koningin Wilhelmina, ging zijn verhuizing tegemoet, overeenkomstig het besluit van de raad, volgens hetwelk het te zijner tijd een plaats krijgt in een passen de omgeving bij de Buitensociëteit. Voorlo pig zal de fontein echter bij Openbare Wer ken worden ondergebracht in afwachting van de uitvoering van het "sociëteitsplan" en van de tijd waarop de kaspositie der meente wat ruimer zal zijn. Het monument, over de waarde waarvan de meningen nogal uiteenlopen, gaat dus niet voor Zutphen ver loren, integendeel: het krijgt een andere, o.i. betere plaats.

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 24