vindt; voorts een r.-k. lagere school en een r.-k. kerk. Grote bedrijvigheid Het beeld dat deze wijk op het ogenblik biedt, is er een van grote bedrijvigheid. De zer dagen is de fa. P. van Hoessel uit Zwolle begonnen met de aanleg van een straten- complex van 1000 m op het terrein begrensd door de Thorbeckesingel, dr. Bosstraat, Van Houtenstraat en het wegje naar het terrein van de s.v. Zutphen. Voor het uitgraven wordt gebruikgemaakt van een dragline. Au to's rijden af en aan om de aarde naar elders te brengen, voor een deel naar de IJsselkade. Het IJsselterras wordt er namelijk mee opge hoogd. Vooruitgang Elders in de stad wordt afgebroken. Wij heb ben hierbij het oog op de voormalige wasse rij van het Oude en Nieuwe Gasthuis. Zo ziet men dus, dat het beeld van de stad zich nog voortdurend wijzigt. Tot onze vreugde mogen we eraan toevoegen, dat deze ont wikkeling op vooruitgang wijst, welke nood zakelijk is voor een betere toekomst. IJsselbrug krijgt functionele kleuren 77 augustus - Wie op het ogenblik over de IJsselbrug komt, zal daar acht constructie schilders kunnen aantreffen die hun krach ten wijden aan het verven van een der grootste staalconstructies in de Gelderse Achterhoek. Het technisch advies voor het verven en preserveren van de IJsselbrug is verstrekt door Sikkens Scheeps- en Constructieverven NV te Leiden. Het te behandelen oppervlak is ongeveer 15.000 m2. Grijs en staalblauw Teneinde een verantwoord geheel in het landschap te verkrijgen heeft de dienst Openbare Werken in onze stad, rekening houdend met de moderne inzichten in deze materie, gemeend de brug in functionele kleuren te moeten laten schilderen. Daar dit de eerste grote verkeersbrug in Nederland is die aldus geverfd wordt, mag dit als een bij zonderheid worden aangemerkt. De kleu ren waarin de brug zal worden gezet, zijn de volgende: brug in zijn geheel: grijs; leuning rijwiel- en voetgangerspaden: staalblauw; leuningstijlen rijwiel- en voetgangerspa den: grijs; binnengedeelte horizontale balken die de boog verbinden: staalblauw; zijvlakken van de hoofdliggers en bui tenzijde: grijs. De functie van de blauwgeschilderde delen van de brug is het accentueren van de be langrijkste en tevens zwaarste delen. Vanzelfsprekend hebben wij de vraag ge steld wanneer men met het verven van de brug klaar zou zijn. Het antwoord luidde over 150 werkbare dagen. Dit klinkt mis schien ingewikkeld, maar in feite betekent het dat wanneer de regen op ons neerdrup- pelt, een werkdag verloren is gegaan. De kans bestaat dus dat de schilders wanneer de herftst zijn intocht heeft gedaan, hun werkzaamheden moeten staken tot het voorjaar van 1958. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 23