Staatsliedenkwartier krijgt eigen karakter Rode haan kraaide in klompenfabriek 4 juli - Woensdagmorgen omstreeks kwart plaatse was, kon aanvankelijk weinig uït- over tien brak brand uit in de klompenfa- richten tegen het vuur, want er was geen briek van de heer J.W. Sueters aan de Em- water. De enige kraan in de directe omge- merikseweg, waarin zich vele kostbare ving was door het uitvallen van de stroom machines bevonden - waaronder een van onbruikbaar. De brandweer trachtte nu een 20.000 - die geheel vernield zijn. verbinding met de IJssel tot stand te bren gen, hetgeen eerst na verloop van drie De brand is vermoedelijk ontstaan doordat kwartier gelukte. Met vereende krachten een vonk vanuit de schoorsteen van de heeft men gedurende deze drie kwartier het droogschuur op het dak van de daaraan vuur trachten te doven met behulp van em- grenzende klompenfabriek terecht kwam. mers, bloemgieters en ketels water. Het was Het vuur vond gretig voedsel in de voor een een hopeloze strijd, die niet gewonnen kon flink deel uit hout bestaande schuur en ver- worden, want het vuur greep, mede door breidde zich snel. De totale schade wordt het feit dat al het hout kurkdroog was, snel voorlopig geraamd op 60.000, die slechts om zich heen. De fabriek zelf bleek niet gedeeltelijk door de verzekering wordt ge- meer te redden; het woonhuis liep geen on- dekt. Geen water middellijk gevaar, vanwege de gunstige richting van de wind. Toen men eenmaal aan het spuiten was, moest het vuur snel De Zutphense brandweer, die zeer snel ter capituleren. Politie beschermde koeien 13 augustus - Het is gisteren, wat het politie- Later op de dag moest de politie opnieuw rapport betreft, de dag der koeien geweest. fungeren als beschermster van runderen. Er Het begon gistermorgen om acht uur, toen was namelijk een aantal knapen dat niets zes runderen, die blijkbaar wat meer van de beters wist te doen dan aan de Weg naar wereld wilden zien, in de Vijverlaan werden Voorst enkele dieren op te jagen. De jonge- aangetroffen. Een politieman is als "cowboy ui zijn door de politie hierover ernstig on- opgetreden en heeft de dieren in een wei- derhouden. land aan de Pol laan gedreven. 14 augustus - De ontwikkeling en uitbrei ding van de stad is een aangelegenheid welke ongetwijfeld iedere rechtgeaarde Zutphenaar ter harte gaat. De uitbreiding manifesteert zich in sterke mate in het Staatsliedenkwar tier, waar thans flinke complexen woningen verrijzen, waarover de vele woningzoeken den zich zeker van harte zullen verheugen. In de loop der jaren heeft deze wijk een veelzijdig karakter gekregen. Er werden reeds twee scholen gebouwd, de Prof. Casi- mir- en de Willem van Oranjeschool. Op het ogenblik is een r.-k. kleuterschool in aan bouw; er zijn plannen voor een chr. kleuter school, waarvan de totstandkoming de in vloed van de bestedingsbeperking onder- ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 22