bezoekers of het aantal in beheer zijnde CWI, ze krijgen één gezamenlijk systeem, strekkende meters archief. Wie is dan verantwoordelijk voor het (digita le) archiefbeheer? De huidige Archiefwet Hoewel er in de Archiefwet 1995 dus wel biedt in de gestelde regelgeving daarvoor degelijk rekening is gehouden met de nieuw- geen oplossingen, ste ontwikkelingen op het gebied van ar chiefbeheer, wordt de roep om een nieuwe Een Informatiewet zou uitkomst kunnen bie- wet steeds groter. De Archiefwet 1995 be- den. Daar zit echter het gevaar in dat archief noemt 'archiefbescheiden ongeacht hun dra- als cultuurhistorisch erfgoed op de achter- ger' en biedt mogelijkheden tot vervanging grond raakt. Dan een aparte wet voor niet- (substitutie) van papieren documenten door digitaal archief en een aparte wet voor digi digitalisering. Echter, deze wet gaat nog taal archief? Het gonst in archievenland, en steeds uit van het cultuurhistorisch erfgoed. terecht. De zorg voor historisch archief zit De overheidsinformatisering daarentegen de archivarissen haast in de genen. De regels neemt zo'n enorme vlucht dat er grote be- zijn al bekend sinds 1918. De zorg voor toe- hoefte is aan betere regelgeving op het ge- komstig historisch archief vereist een andere bied van inrichting en onderhoud van digita- blik, andere kennis maar ook andere, of op le informatiesystemen. Het zijn voornamelijk zijn minst, aanvullende regels, de ICT'ers die dergelijke systemen inrichten. Zij verwerken daarin bijvoorbeeld bestaande Onder meer de Raad van Cultuur buigt zich vernietigingstermijnen en openbaarheids-be- hier nu over. In samenwerking met het Natio- perkingen als keiharde feiten. Een groot ver- naai Archief en het Ministerie van OC&W schil met de archivaris die selectie en waar- zal bepaald gaan worden wat het gaat wor- dering van informatie, weliswaar uitvoert den. Het zal in ieder geval nog wel één of met inachtneming van de bestaande wet- en twee jaar duren voordat bekend wordt of er regelgeving maar dit juist archivistisch moet definitief wel of geen nieuwe of aanvullende benaderen en kan interpreteren. regelgeving komt. - Dan is er nog de koppeling van systemen binnen één organisatie of zelfs meerdere, Overigens zal het bestaan van het Stads- en waarbij verantwoordelijkheden met betrek- Streekarchief Zutphen niet in gevaar komen, king tot juistheid en duurzaamheid van de Het is zeker dat zorg en beheer van histori- gegevens onduidelijk blijven. Zo gaat de af- sche archieven een wettelijke taak van alle deling Sociale Zaken van de gemeente Zut- overheidsorganisaties zal blijven, phen samenwerken met het UWV en het Per 1 oktober 2007 zal het Stads- en Streekarchief Zutphen zijn naam wijzigen in t ZUTPHEN ARCHIEFZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 20