hankelijk van de vraag of er zich ten aan zien de nieuwe was- en strijkinrichting bij zondere omstandigheden zullen voordoen. Als het oude gebouw onder slopershanden zal zijn gevallen, kan een begin worden ge maakt met het doortrekken van de berm langs de Berkel en het wandelpad. Dit zal uitkomen ter hoogte van het tramstation. Voorts wordt de weg ter plaatse enigszins verbreed. Stadsschoen De verwijdering van de was- en strijkinrich- ting heeft ongetwijfeld tot gevolg een ver fraaiing van het stadsschoon. Van de Stations straat krijgt men dan een volledig uitzicht op het fraaie archiefgebouw en de refter. En voorts zal ook de rest van de Rozengracht niet langer meer aan het oog zijn onttrokken. Jacob Hoekstra (12) vangt zalm van 24 pond 72 juni - Het gebeurt niet alle dagen dat er meerd was. Vader was maar wat trots op in de IJssel een zalm wordt gevangen, en ze- zijn zoon, hoewel deze vangst - zo gaf hij ker geen 'knaap' van vierentwintig pond en eerlijk toe - meer op geluk dan wijsheid twee ons. De 12-jarige Jacob Hoekstra uit was gebaseerd. de Hoven was dan ook terecht trots op zijn vangst van van bijna één meter tien. Zeldzaamheid Zelf heeft hij in zijn jeugd ook wel eens Vanwege de exclusiviteit zijn we eens even dergelijke geweldige vangsten gedaan. Hij naar dit gelukkige vissertje gefietst. Aller- herinnert zich bijvoorbeeld nog het gevecht eerst werden ons de zielige overblijfselen met een grote snoek, maar hij slaagde er van het beest getoond: een paar glazige toen niet in het beest op de kant te krijgen, ogen keken ons van onderuit een ton droe- Het ging er met haak en al vandoor. Het vig aan, als wilden ze zeggen: 'Dat komt vangen van een zalm in de IJssel is een ervan als je gulzig bent.' Ja, dat komt er- zeldzaamheid en zeker één van dergelijke van... een kop, een paar graten en een afmetingen. Jacob stond er een beetje glun derend bij te kijken. Natuurlijk, het gebeurt ook niet alle dagen dat je zoiets vangt, ook al vis je nog zo vaak in je vrije tijd. staart. Heel karwei We hebben even in stille overpeinzing bij de resten van de reuzenzalm staan kijken. Gesmuld Het is inderdaad een knaap van een vis. Ja- De familie heeft de vis niet verkocht, hoe- cob vertelde ons dat het een heel karwei wel ze voor deze verse zalm een aardig be was geweest de zalm op de oever van de drag had kunnen krijgen, 's Avonds hebben IJssel te krijgen. Natuurlijk gaf het beest ze er met z'n allen heerlijk van gesmuld en zich niet één-twee-drie gewonnen; het heeft de hoeveelheid was zelfs zo groot dat er langer dan een uur een strijd op leven en voor de vrienden ook nog een flink maal dood gevoerd. Toen lag het doodmoe op de overschoot... kant zijn laatste adem uit te blazen. Met z'n tweeën hebben ze de zalm naar huis ge zeuld, nadat pa Hoekstra haastig gealar- ZUIPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 25