y,t:f :'cn Brug van Stationsplein naar Rozengracht. Het pand met zonnescherm is café De Vries Een nieuw lied Wijze: O Dennenboom O Rozengracht! O Rozengracht! Hoe vies zijn uwe geuren! Wie had voor eeuwen ooit gedacht, Dat zóó iets kon gebeuren! Toen liep langs 't bruischend Berkelnat Een lieflijk riekend rozenpad. O Rozengracht! O Rozengracht! Hoe vies zijn thans uw geuren. O Rozengracht! O Rozengracht! Wie heeft u zóó bedorven? Aan deze zij een uri Aan daêr wordt visch gekorven Die beide luchtjes met elkaêr Zij maken een odeur! Ach, naar! O Rozengracht! O Rozengracht! Wie heeft u zóó bedorven? Maar Rozengracht, Maar Rozengracht! Er komen beetre tijden, De Burgervader is bedacht Heel Zutphen te verblijden; Ja, al wat oud is wordt gesloopt En al wat vuil is opgehoopt, O Rozengracht! O Rozengracht! Er komen beetre tijden! O Rozengracht! O Rozengracht! Wat zullen wij 'r in groeien, Als langs de Berkel weer in pracht De schoonste rozen bloeien Dan voert ge langs een schoonen dreef, Ons naar "Centraal"en "Poort van Kleef", O Rozengracht! O Rozengracht! Wat zullen die dan bloeien. Zo'n vijftig jaar lang is de Rozengracht naast toegangsweg tot de binnenstad ook een win kelstraat geweest. Velen van u zullen het nog wel gekend hebben: café Gianotten, de siga renwinkel van De Graaf, de schilder Van Bosheide, kleermaker Ter Schegget, bakker Levison, en café De Vries om er maar een paar te noemen. De brug naar het Stations plein was de trots van vele Zutphenezen en werd ook wel schertsend de "Pont Neuf" ge noemd. Ook de Barlheze was toen een druk ke winkelstraat. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 20