Een ordentelijk tijdschrift heeft een in- en onderwerp te gaan zoeken. Als u wilt houdsopgave over zijn hele bestaan. Een weten wat Jaap Riemens allemaal geschre- bijdetijds tijdschrift heeft zoiets, wat dan ven heeft, is het voldoende om Riemens in bijna altijd index heet, raadpleegbaar via te voeren, maar als u wilt weten wat (en het Internet. Dus heeft ZUTPHEN dat ook. wanneer) hij als Riemens, J.C. heeft ge schreven, dan is het nodig dat helemaal uit Deze inhoudsopgave of index - u kunt te tikken. Weinig mensen hebben dat soort het krijgen zoals u het hebben wilt - is te interesses. Als u, wellicht uit balorigheid, vinden op de website van de H.V.Z.: alleen een r intypt, dan krijgt u alle auteurs www.historiezutphen.nl. Als u dit adres in- die een r in de naam hebben. U moet het tikt in uw browser, komt u terecht op de zelf weten, beginpagina van de website. Daar ziet u links een rij 'knoppen', waarvan er één Voor de onderwerpen is het voldoende één leidt naar deze index. ZOEK IN ZUTPHEN woord uit de vermoedelijke titel in te ty- staat er. pen. Nu is uit onderzoek bekend dat zo'n Eerst verschijnt er, na het er op klikken, een 80% van de titels ook wat zegt over het 'welkomstpagina'. Daar kunt u proberen onderwerp. Maar vaak is een auteur er op hoe het er allemaal uitziet en tegelijkertijd uit om een pakkende, een intrigerende titel kijken wat in de laatste paar uitgaven van te maken, om mensen naar het verhaal te ZUTPHEN is gepubliceerd. Als u ergens lokken. Soms is een titel wel geestig, maar naar op zoek bent, zult u verder moeten tijdsgebonden, of zegt het pas bij nadere gaan. Er wordt gevraagd wie u bent en beschouwing iets over het onderwerp. Een waar u woont en of u lid bent. We willen mooi voorbeeld is 'Wie tot Thien kan tel- namelijk graag enig inzicht hebben in het len...'. Dat gaat over de telefoon in Zut- raadpiegen van deze index. Het is een phen en Thien was de achternaam van een kwestie van vertrouwen. Als u een valse der eerste telefoon bezitters. Probleem is naam opgeeft, is daar niks aan te doen. dat iemand, die op zoek is naar artikelen Maar waarom zou u dat doen? over de telefoon, niet gauw aan zo'n titel Nu komt u terecht op de volgende pagina. zal denken. Om dit soort problemen aan te Daar kunt u zien dat de maker ervan is uit- pakken, wordt een trefwoord toegekend gegaan dat iemand daar heen gaat om iets aan artikelen met dit type titels. Voor het op te zoeken. Waarschijnlijk wil hij/zij onderhoud van het geheel is het wenselijk weten of er over een bepaald onderwerp dat het aantal trefwoorden zo klein moge iets geschreven is, misschien is er een ver- lijk is. Bij het veld voor trefwoord ziet u moeden dat een bepaalde auteur iets inte- dan ook een keuzelijst, en daarmee moet u ressants geschreven heeft, misschien is er het doen. Wellicht zal het wenselijk blijken een combinatie van beide. dat er meer trefwoorden komen. Voor sug- De meest productieve auteurs zijn momen- gesties dit aangaande staat de redactie, via teel Jaap Riemens (Riemens, J.C., Riemens, de webmaster, altijd open. Het is echter Jaap C., Riemens, Jaap) en Kreijenbroek 0- degene die de zaak moet onderhouden, en Jan) met respectievelijk 27 en 25 artike- die beslist, len. Deze toch lage aantallen maken het onnodig om naar combinaties van schrijver Jan Frings ZUTPHEN Het tijdschrift ZUTPHEN op het Internet

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 25