Vorig jaar bestond de HVZ 25 jaar. Daaraan hebben we in nr. 3 (2006) van ons tijdschrift onder meer aandacht besteed door een 'bloemlezing' van artikelen uit het Zutphens Dag blad in het oprichtingsjaar 1981. De redactie heeft daar positieve reacties op ontvangen. Reden om hiermee door te gaan. We gaan nu vijftig jaar terug, en beperken ons in deze aflevering tot het eerste kwartaal van 1957. Theo Hebing raadpleegde opnieuw de kranten klappers, en de redactie kortwiekte de - naar hedendaagse normen - vaak wijdlopige kran tenartikelen. Hartelijke ontvangst voor Hongaarse vluchtelingen in Zutphen 8 januari - Zutphen, dat evenals vele an- Minder eenvoudig bleek de huisvesting, dere Nederlandse gemeenten, veel heeft doch ook hierin is men uitstekend geslaagd, bijgedragen tot het lenigen van de nood Het echtpaar H.L. Lippens-Jaspers Focks der Hongaarse vluchtelingen, heeft maan- aan de Houtmarkt had zich reeds bereid dagmorgen de eerste twee Hongaren, die verklaard een vluchtelinge in huis te willen in de IJsselstad een goed onderdak en een nemen. Na overleg en een korte tijd van prettige werkkring vonden, een hartelijke overdenking besloot het zelfs de twee zus ontvangst bereid. jes onderdak te geven en een hele verdie ping af te staan. Door diverse giften en Zij zijn de 26-jarige brunette Magdalon en dankbaar aanvaarde hulp van Zutphense de 22-jarige zwart gelokte Pyri, die hun vrij winkeliers en zakenlieden is de verdieping voorspoedige vaste verblijfplaats min of in frisse kleuren geschilderd en eenvoudig, meer danken aan de Sturka confectiefabrie- maar smaakvol ingericht. In voor ons onver ken. Beide goed ontwikkelde jongedames staanbaar Hongaars uitten de zusjes hun vervulden in hun geboorteland een admini- opgetogenheid over hun gezellige afdeling stratieve functie, doch desondanks namen van de woning, en zij waren sprakeloos zij het aanbod van Sturka, een vaste plaats toen zij uit handen van de heer Baggen van te gaan innemen op de afdeling coupe, Sturka een cadeau ontvingen, van het geza- welke vanzelfsprekend een zekere omscho- menlijke personeel, in de vorm van een ra ins vereist, met beide handen aan. diotoestel. Geslaagde reconstructie van verloren gegaan fresco 18 januari - In een oude Haarlemse school is men vanaf medio september 1955 bezig met de vervaardiging van een geheel nieuw wandtapijt voor de stad Zutphen, in op dracht van het Wijnhuisfonds. Het is woens dag jl. gereedgekomen. Het tapijt dient ter vervanging van een fresco, voorstellende een gezicht op Zutphen, dat aan het einde van de vorige eeuw verloren is gegaan bij de restauratie van de Burgerzaal. Voor de reconstructie moesten tal van plat tegronden en prenten geraadpleegd worden, waarop het 'oude stads-aanzicht' afgebeeld is. Aangenomen werd, dat dit uiterlijk van Zutphen van vóór 1600 zou zijn. Op het fraaie, decoratieve tapijt, met de afmetingen 2,15 x 6,75 m, zijn in beeld gebracht de Drogenapstoren, de Bourgondische poort, Walburgskerk, stadhuis, Wijnhuis, Broede renkerk, een kapel op de plaats van de ge- ZUTPHEN Zutphen vijftig jaar geleden (1

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 20