sino. In het casino kon je overigens niet gok ken. Er werden dansavonden gehouden, on der andere voor de katholieken, waarop r k fi m u ''meneer" pastoor ook acte de présence gaf om te controleren of er wel uitsluitend ka tholieken aanwezig waren. Beneden was de schouwburgbioscoop waar Thedinga direc teur was. De eigenlijke herensociëteit be stond uit een biljartkamer, een sociëteitszaal Uitzicht vanuit het huis aan de Houtmarkt en een studie- en leeskamer. Daar kwamen de leden van de sociëteit, de dokter, cle do- meester Coenen had gewoond. Schilder minee, de notaris - 'drievuldig beeld van al Dolleman heeft dit wapen toen hersteld op wat wijs en waar is' - en andere notabelen aanwijzingen van mevrouw Doornink. Het eens per week een kaartje leggen; ook de was een wapen met aan de ene zijde een Rotary en Round Table maakten er gebruik jachthoorn en aan de andere zijde een witte van. Boven, tussen de toneelzaal en de dans- cirkel met daarin drie koeienkoppen. zaal, was nog een zaal, waar dansles en cur- 'De Hollandse Tuin' bestond beneden uit sussen gegeven werden. Eens per maand een café, een tussenzaal en kegelbanen. Bo- kwamen daar de afdeling Zutphen van de ven was een tweekamerwoning met keuken, Ned Ver. van Huisvrouwen en de Friese, en daarboven weer het hotel met negen ka- Drentse en Groningse verenigingen bijeen; mers. Het was een eenvoudig hotel met twee de laatsten gaven daar vaak avonden in hun douches en toilet op de gang. Het waren eigen streektaal. Ook buurtverenigingen ga- vaak vertegenwoordigers die van het hotel ven er wel hun jaarfeesten. De joodse ge- gebruikmaakten. Na de Tweede Wereldoor- meenschap kwam er haar bruiloften vieren - log liep de bezetting terug omdat die verte onder onder rabbinaal toezicht - want het genwoordigers steeds meer de beschikking eten moest wel koosjer zijn. Het was de tijd kregen over een auto en dus 's avonds naar datje bij ober Piet Poelder nog een half glas huis terug konden rijden. Er was een deur drinken kon bestellen. naar het woonhuis, bij de toiletten. Die deur Na een aantal jaren namen de activiteiten mocht van de gemeente niet op slot, omdat van de verenigingen wat af. Vooral 's zomers hij diende als nooduitgang. Omdat het wel was er niets te doen. Dus begon het echtpaar eens voor kwam dat gasten 's morgens zon- Lequé een nieuwe activiteit: het huurde de der te betalen via die deur vertrokken moest horecagelegenheid Negro op de Markt 63b er al de avond vóór vertrek afgerekend wor- en c. Toen ze die zaak in 1955 betrokken, den. Achter het café was de eetzaal. Vandaar wilden ze een naamsverandering. De ge- leidden deuren naar de kegelbaan en toilet- meente wilde erg graag dat weer de naam ten. Bij feestavonden werden grote blokken De Hollandsche Tuin terugkwam en stelde hout over de kegelbaan gelegd, zodat er een als naam voor: Nieuwe Hollandse Tuin. Dat soort imitatieparketvloer lag. Op die kegel- vond het echtpaar Lequé echter te lang voor baan werd fanatiek gekegeld, o. a. door een op het postpapier en op de gevel. Het bleef herenteam met de naam KIK (Kegelen is dus De Hollandse Tuin. Mevrouw Doornink- Kunst), en later ook een damesteam TOP Hoogenraad, de gemeente-archivaris, kwam (Treffers of Poedels). Tegenwoordig worden al snel met de vraag of het plafond-ornament de kegels mechanisch - met touwtjes - weer in de vorm van een wapen, weer in oude opgezet, toen waren er speciale kegeljon- staat hersteld mocht worden, omdat vroeger gens om de kegels weer overeind te zetten. ZUTPHEN 17 A 4 h r 1 I

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 17