MIDDENSTANDERS CONCLUSIE In de jaren na 1910 gaat het beter met de De Barlheze heeft een bewogen geschiede- Barlhezebewoners. De middenstand en de nis achter de rug. Er is inderdaad een tijd ge- café's breiden zich uit. De straat wordt de ge- weest dat het een 'gezellige' volksbuurt was, zellige straat zoals sommigen zich nog herin- zoals verteld wordt. Er is echter veel meer neren. Toch worden ook hier de gevolgen van gebeurd in en om deze straat in de loop der de Crisis van de jaren dertig merkbaar. Veel jaren. Meer hierover kunt u lezen in een in mensen hebben moeite om de eindjes aan el- november te publiceren boek, dat is samen- kaar te knopen. Het patroon van rond 1900 gesteld door de werkgroep Barlheze, be- herhaalt zich met veel kleine nering. staande uit Dick Eikelboom, Ria Gresnigt, Theo Hebing, Melia Kooij-van der Leur en De Tweede Wereldoorlog heeft grote gevol- Rini Ravensberger. Deze werkgroep is al ge- gen voor de Barlheze. In 1942 en in 1943 ruime tijd bezig met onderzoek naar de wijk worden veel joden opgepakt en weggevoerd Barlheze, gelegen tussen de Groenmarkt, de naar concentratiekampen. In 1944 komen Rozengracht, de Turfstraat en de IJsselkade. veel Barlhezenaren om bij een bombarde ment van de Geallieerden. Velen moeten uit N.B. De werkgroep houdt zich warm aanbevo- hun huizen vanwege schade. Na de oorlog len voor foto's van het Barlhezekwartier. U kunt probeert men de draad weer op te pakken. daarvoor komen naar onze kraam in het stadhuis tijdens Zutphen op Zondag 15 april. Daar zal Na 1950 zien we de middenstand lang- ook wat we nu al in onze fotocollectie hebben zaamaan verdwijnen uit de straat. De Barl- te zien zijn. Natuurlijk kunt u ook contact opne- heze wordt een straat waarin voornamelijk men met een van de leden van de werkgroep, of gewoond wordt. met het Stads- en Streekarchief Zutphen. .V- k' Va ix r i Het Broederenkerkplein in 2007 12 ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2007 | | pagina 12