'24 OCTOBER 1802 Extraordinaire9 vergadering van de Directeu renSecretaris en Bibiiothecarius. Waarin door de Directeur Bosch tot medelid is geproponeerd10 Ruempol, en dat Rauwen- hoff blijft continueeren11. Vervolgens is door den zei ven geproponeerd of het niet nodig zoude zijndat vooraf eene Repetitie wierd gehouden van de Cantate welke op de Eerste openlijke vergadering zal gezongen wordenhet geen unaniem is ge decreteerd, en daartoe bepaald Zondag avond den 7den November precies om 6 uuren, op de ordinaire zaal alwaar het gesel schap gehouden word. Alsmede is beslotendat een aantal exempla ren van de Cantate door Thieme zal gedrukt worden om aan een ieder der Leden op de eerste openlijke vergaderingden 8ste No vember 's avondsvooraf een exemplaar te kunnen uitgedeeld wordenwaarvan den Di recteur Bosch de Commissie is opgedraagen. Wijders is den Secretaris geauthoriseerd12 om aan den Heer Staring per missive te Communiceeren, dat op den 8ste November aanstaande de eerste openlijke vergadering zal gehouden worden op de ordinaire Con certzaal, waarin onder meer anderen de Cantate door de zeiven, tot zoo veel Lof van 't geselschap vervaardigd en door den Direc teur Bosch op Muziek gecomponeerd mede zal geëxecuteerd13 worden. Tevens met ver zoek of de Heer Staring bij die gelegenheid het Geselschap dien avond met zijn presen tie wil vereeren en aan den zeiven ten dien einde het nodige Kaartje mede te bezorgen. De Secretaris mede geauthoriseerd om aan den President van het Financie weezen te verzoeken of men op dien avond van de Ca- theder op de zaal gebruik zoude mogen maaken. Insgelijks den zei ven geauthoriseerd om 200 Kaartjes voor dien avond, voor zoo veel er nodig zouden moeten zijnbij Thieme14 bij tijds te laaten drukken, en wel op geco- leurd15 papier, of met randjestot voórkoo- ming dat dezelve niet kunnen naegemaakt worden; zooals dat te vooren wel heeft plaats gehad.16 Unaniem mede gedecreteerd; dat ieder lid volstrekt niet meer dan een Kaartje zal mo gen gebragt worden, om de te groöte menig te toehoorders enige onaangenaamheden door een en ander, daardoor te pr(...?). Eindelijk is voor vergadering nog gedecre teerd dat op Maandag den 1ste November s avonds om 7 uuren vooraf nog een extra ordinaire vergadering aan alle ordinaire Lee- den zal geconvoceerd worden ten einde om nog nader over het een en ander nodig te delibereeren, en te decreteeren; weshalve den Secretaris is geauthoriseerd om die vergadering aan alle de Leeden te laaten aanzeggen. Nog is in deze vergadering door den Direc teur Bosch geproponeerd, en unaniem gede creteerd: dat doordien juist op dien zelfden morgen den 8ste Nov. de installatie van de nieuwe Regeering dezer Stad moet geschie den, om bij die gelegenheid den Secretaris te authoriseeren; om aan ieder Lid dier Regee- ringe een Kaartje te offereeren; ten einde om 't Geselschap dien avond met hunne presen tie te willen vereeren.' Extraordinaire: buitengewone. 10 geproponeerd: voorgesteld. 11 continueeren: lid blijft. lz geauthoriseerd: opgedragen. 13 geëxecuteerd: uitgevoerd. 14 De bekende Zutphense drukker Thieme was ook lid van 'Nut is ons doel'. 15 gecoleurd: gekleurd. 16 De opvoering vond dus plaats enerzijds in en voor een besloten gezelschap, en was anderzijd openbaar. Aan het eind van de achttiende eeuw was er in West-Europa een ontwikkeling van beslo ten voorstellingen naar openbare concerten. Vergelijk Van der Heijde - Zomerdijk 1999. 104 ZUTPHEN 1 9

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 8