Een bijzonder mens is onze vereniging ont vallen: Jan van der Kluit, oud-voorzitter en groot stimulator van de 'beoefening van de geschiedenis'. Hij overleed op 10 augustus. In 1991 nam hij afscheid als voorzitter van onze vereniging. Bij die gelegenheid schonk hij de gedenksteen die aan de westzijde van de Sint-Walburgiskerk is ingemetseld: 'Hier vloeit een springbron van gerechtigheid', een versregel uit het gedicht Dolen en dromen van Ida Gerhardt, die Jan van der Kluit ter harte heeft genomen, want hij luidt volledig: 'Hier vloeit een springbron van gerechtigheid': misschien staat dat nog eens, als eerbaar inschrift, midden in Zutphen op een gevelsteen. 7 Na zijn afscheid als voorzitter is hij trouw bezoeker gebleven van vrijwel alle bijeen komsten van de vereniging. Meestal had hij wel een vraag; soms vroeg hij naar de be- staat in de derde jaargang: 'Cholera in Zut- kende weg, maar dat diende dan om ande- phen', een jaar later gevolgd door een arti- ren te verleiden tot deelname aan de dis- kei over een stadschirurgijn uit omstreeks cussie. Jan van der Kluit hield van het debat 1800. Twee standaardwerken van hem mo- én van zijn eigen gelijk. Als hij dat niet gen hier niet onvermeld blijven. Het ene, kreeg - wat natuurlijk wel gebeurde - dan Niet om eniger gaven of Gonsten willebe legde hij zich bij de feiten neer. Maar hij handelt de ziekenzorg in Zutphen geduren- ging toch alles nog eens na, om te zien of de zeven eeuwen. Het verscheen in 1996. hij niet iets over het hoofd had gezien, of- Een jaar later leverde de dokter een nieuwe wat voor hem prettiger was - dat de ander pil af: Ziek zijn in Zutphen1268 tot 1900 - ongelijk had. hoe de zorg voor de zieke medemens zich in een stad als Zutphen had ontwikkeld. In 1983 was zijn reguliere werk - genees heer-directeur van het ziekenhuis Het Spit- Als voorzitter was hij er steeds weer op uit taal - verleden tijd. Hij stortte zich op de de Historische Vereniging Zutphen onder de historie, en via het tijdschrift van onze ver- aandacht van het publiek te brengen. Soms eniging liet hij de lezers kennismaken met kreeg je het idee dat mensen haast gedwon- zijn pennenvruchten. Zijn eerste bijdrage gen werden lid te worden; zijn enthousias- ZUTPHEN Bij het overlijden vm onze oud-voorzitter Jan van der Kluit

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 6