genoemde punten is een van de mogelijkhe den daartoe om nog meer aandacht te be- Maar gezien het voorgaande is het absoluut naar een archief te gaan of op zoek gaan noodzakelijk om, naast de huidige activitei- naar een boek. De jongere generatie zal eer ten, ons werkterrein te verbreden om de ver- der zijn computer aanzetten en via Internet eniging voor nog meer leden en potentiële gaan zoeken. Daarop speelt zowel het ar- leden aantrekkelijk te maken. Naast de al chief als de vereniging inmiddels in, maar we kunnen nog veel meer doen op dat ter rein. We moeten ervoor zorgen dat we, ook steden aan "grootvaders geschiedenis", dat voor mensen die op die manier zoeken, te wil zeggen: documenteren en publiceren vinden zijn en wat te bieden hebben. De van historie zoals een deel van de leden mogelijkheden om aantrekkelijke publicaties die nog zelf heeft beleefd. Andere histori- te maken zijn enorm verbeterd. Zie bijvoor- sche verenigingen zijn op dat gebied heel beeld de elektronisch bewerkte kaarten die succesvol, dus waarom dit idee niet overge- in de publicatie over het Deventerweg kwar- nomen? Ieder middel om de belangstelling tier zijn toegepast. De grens waarbij" het lo- voor de historie van de stad te wekken en nend wordt om tot publicatie over te gaan te verdiepen lijkt mij geoorloofd. komt bovendien door nieuwe hulpmiddelen steeds lager te liggen. Er zijn ondertussen veel meer middelen ter beschikking gekomen om de geschiedenis DE LEDEN ZIJN DE VERENIGING van de stad en het werk van de vereniging in Bij al deze bespiegelingen geldt dat nieuwe bredere kring bekend te maken. Zo is recent activiteiten alleen van de grond kunnen ko- de website van de vereniging gemodemi- men als het bestuur erin slaagt weerklank te seerd. Dit is een van de middelen om aan- vinden bij zijn leden en potentiële leden en dacht te trekken. In het kader van het jubile- als het erin slaagt om geschikte trekkers voor um heeft de vereniging nu een wedstrijd uit- de activiteiten te vinden, geschreven onder de leerlingen van de Zut- Daarom willen wij als bestuur uw mening phense middelbare scholen voor het ontwer- peilen via een enquête om te zien wat er on- pen van de meest aantrek- der u leeft. Dus zet uw schroom terzijde en kelijke website over de laat ons weten wat u van het bovenstaande historie van Zutphen. vindt, via de enquête, de website of per Daar verwachten wij brief. Een discussie over deze problematiek als vereniging nog veel van te leren. moet u allen toch aanspreken, anders was u geen lid van de Historische Vereniging Zut- De Omgekeerd maakt phen. het de leerlingen at tent op het bestaan Intussen gaat het bestuur ook op eigen van de vereniging. kracht verder Maar het is zich er zeer van Ook de methoden om bewust dat het de wijsheid niet in pacht de historie te onder- heeft. Laat dus in dit jubileumjaar van u ho- zoeken veranderen. ren. De HVZ heeft dat zeker verdiend in de ouderen onder afgelopen 25 jaar. ons zullen voor za ken die ze na wil- Arend Jan Reijers len gaan in eerste Voorzitter Historische Vereniging Zutphen instantie onder zoek doen door ZUTPHEN 61 3 W ./tid&kë&S* m

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 5