Mysterieuze 'koper' 7 oktober - In de gemeente Zutphen waart momenteel een man rond die bij diverse adressen gratis aan zijn natje en droogje komt. De man belt aan bij mensen die hun huis te koop aanbieden. Hij geeft zich uit voor musicus of beeldend kunstenaar op zoek naar een woning. De man blijft de hele avond bij de huizenverkopers op visite en drinkt koffie en andere drankjes mee. Soms zegt hij dat hij nog niet gegeten heeft en mag dan aanschuiven aan het avondeten. Als er niets meer te bespreken valt, dan be looft hij dat hij over twee dagen terug zal keren met een makelaar. De gastvrije verko pers zien hem echter nooit meer terug. Ook winkels hebben hebben al kennis gemaakt met deze 'kunstenaar', zo deelde een woordvoerder van de Zutphense politie mee. De mysterieuze koper zegt dan voor gigantische bedragen kunstvoorwerpen en meubilair te willen kopen. Ook de winke liers zien hem niet meer terug. De Zutphen se politie heeft ai van diverse kanten ge hoord over het doen en laten van deze man. De 'artiest' wordt omschreven als een man van rond de 45 jaar, getooid met baard en snor en grijzend haar. Omdat de man in wezen geen strafbaar feit pleegt, kan de po litie niets tegen hem uitrichten. Brievenbussen dichtgespijkerd uit angst voor brandstichters 30 november - De bewoners van het Zutphense Nieuwstadkwartier zijn in de ban van de angst. Ze slapen onrustig en bij elk vreemd geluid schieten ze overeind. Het beeld van zwartgeblakerde deuren en uitge brande gangen staat ze helder voor de geest. De Nieuwstadbewoners zijn bang, bang voor een in Zutphen nog onbekende vorm van terreur: systematische brandstichting. Al minstens zeven maal gooiden sedert 14 oktober onbekenden bij woningen en win kels aan en rond de Nieuwstad brandende stukken papier of karton naar binnen. Per soonlijke ongelukken bleven tot op heden wonder boven wonder uit, maar de materiële schade was aanzienlijk. In de gelukkigste ge vallen doofden de vlammen vanzelf en bleef het bij een geblakerde voordeur. PYROMAAN Maar de brandende 'postpakketjes' richtten soms meer schade aan. Zo brandde op woensdagavond 4 november het hele pand Dieserstraat 19 uit. Een brandend stuk karton zette het gordijn achter de voordeur in vlam. Het vuur sloeg over naar de meterkast, en de daaropvolgende kortsluiting maakte het suc ces van de pyromaan compleet. Vijf andere woningen en winkels aan Nieuwstad en Die serstraat, en ook het pand van het Leger des Heils aan het Hagenpoortplein, werden slachtoffer van brandstichting. SEXSHOP De brandenreeks begon op woensdag 14 ok tober met een brand in een sexshop aan de Nieuwstad. En sindsdien kan de Zutphense brandweer met de regelmaat van de klok uit rukken naar het Nieuwstadkwartier. De sfeer rond met name de Dieser- en Halterstraat wordt steeds geladener. De beschuldigingen dat het klanten zijn van een nabijgelegen ca fé kunnen niet hard worden gemaakt. Alle branden waren door de week, terwijl de met een beschuldigende vinger aangewezen kroeg alleen in het weekeinde open is. De Zutphense politie staat zelf voor een heet vuurtje. Men denkt daar ook sterk aan een pyromaan, maar wilde verder nog geen me dedelingen doen over de vorderingen in het onderzoek. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 35