Kroegbaas Jan Platter: 'Ik heb in al die jaren nooit rotzooi gehad' 26 september - Een momentopname: een nieuwe burgemeester door de wethouders groep mannen stapt zwijgend café De Ko- allereerst naar toe wordt getroond. Je kunt er renbeurs aan de Zaadmarkt binnen. Ze een gesprek voeren zonder dat je muziekla- mompelen: 'Hé Jan', en nestelen zich ge- waai moet overschreeuwen. Er is ook geen noeglijk rond de donkerbruine stamtafel, gok- of andere speelautomaat te bekennen. Een ogenblik later staan, zonder dat ze er- Dat past niet in de huiskamer van Jan. leder- om hebben gevraagd, de drankjes al voor een moet hier rustig kunnen zitten. In al die hun neus: een jonkie, een pilsje en een bes- jaren heb ik nog nooit rotzooi gehad', vertelt sen. Jan Platter kent zijn pappenheimers. hij niet zonder trots. Er heerst gemoedelijkheid en warmte in Ca- HORECAHART fé Platter. De bezoekers voelen zich thuis in Jan is nu 65. Na achttien jaar Korenbeurs de 'huiskamer' van Jan en Riek. Rangen en geeft hij dit weekeinde de pijp aan Maarten standen tellen er niet. en gaat in de Zuidwijken wonen. Het café is verkocht, en dat gaat Jan aan zijn horeca- ONGEDWONGEN SFEER hart. Dat betekent overigens niet, dat je Van het voormalige voetbalcafé is weinig hem straks nooit meer in het café zult zien. meer over. Wat door de jaren heen - tot gro- Hij is rotsvast van plan nog geregeld langs te vreugde van alle bezoekers - wél behou- te komen, voor een drankje, en een babbel, den is gebleven, is de ongedwongen sfeer in en een spelletje kaart. Want het blijft toch het bruine café. Platter is het café waar een nog een beetje zijn café. v B 'J- jan Platter tapt één van z'n laatste biertjes ZUIPHEN s

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 34