Sleutel voor eerste bewoners premiewoningen Stokebrand 18 juni - De families Weisbeek en Huize- De huizen bestaan uit, naar keuze, twee of bos zijn de eersten die gisteren de sleutels drie slaapkamers en hebben een garage. De kregen overhandigd voor hun premie-A- bouwkosten bedragen, inclusief grond, koopwoningen in de wijk Stokebrand. De 136.000. Na de bouwvakvakantie wordt overige 28 premiekoopwoningen uit het in het randgebied van de Waarden begon- complex komen gedurende de komende nen met de bouw van negentien premie-A- vijf tot zes maanden gereed. woningen, die naar verwachting in het voorjaar van 1982 worden opgeleverd. aatscb A ïLi 7 7* Wethouder Jos Hartman overhandigt de sleutel aan de eerste bewoners van Stokebrand. 14 juli - In de muur van de Zutphense IJs- selkade zit een enorm gat. Herstel zal ze ker twee ton gaan kosten. Het deel van de kade vanaf de Kattenhavenstuw tot het gat is niet best. De kade rust over dat deel op houten palen. Door de wisselende water standen en uiteraard de tand des tijds zijn verschuivingen opgetreden. Bij de dienst Gemeentewerken spreekt men van 'onderloopsheid'. Dat betekent dat het water onder de kademuur zand heeft weg gespoeld. Binnenkort wordt begonnen met het aanbrengen van nylondoek aan de wa terkant. Achter dat strak gespannen doek wordt puin gestort. Men voorkomt daarmee dat de afkalving van de damwand verder gaat. Wil men de kade definitief goed in or de krijgen, dan moet een stalen damwand worden aangebracht. Die voorziening loopt echter nogal in de papieren: ongeveer twee honderdduizend gulden. TAPIOCA Op de plaats waar het gat is ontstaan, heeft een silo gestaan van groothandel Van Bree- men. Er is daar tijdelijk tapioca overgesla gen toen er werkzaamheden werden uitge voerd aan de Industriehaven. Volgens een woordvoerder van gemeentewerken kan een verband tussen die activiteit en het gat in de kademuur niet aangetoond worden. ZUTPHEN Deel kademuur ingestort

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 32