Broederenkerk wordt bibliotheek 7 0 april - De Gemeente Zutphen en de kerkvoogdij van de Her vormde Gemeente Zutphen zijn het eens geworden. De Broede renkerk wordt verkocht aan de Gemeente Zutphen. De gemeen te wil in het gebouw de openba re bibliotheek vestigen. Daarvoor is een slordige drie miljoen gul den nodig. De kerkvoogdij heeft overigens een wel heel schappe lijke verkoopprijs berekend: ze vraagt de gemeente zegge en schrijve één piek. De kosten van overdracht komen voor rekening van de koper. Er komt dus nog een bedragje bij, maar dat kan op die drie miljoen gulden nooit veel zijn. Het interieur van de Broederenkerk voordat deze werd verbouwd tot bibliotheek. Familiereünie van oud Zutphens geslacht 11 mei - Dit weekeinde vond een opmerke lijke familiereünie plaats: die van het zeer oude, deels uit Zutphen stammende geslacht Van Löben Seis. Herdacht werd het feit dat de familie ruim vierhonderd jaar geleden vanuit het Duitse Rijnland naar Zutphen kwam. De familie heette toen nog Seis, maar door een huwelijk werd de naam Lö ben Seis. De familie heeft in de Zutphense geschiede nis een niet onbelangrijke rol gespeeld: Ernst van Löben Seis (1709-1777) was vanaf 1767 burgemeester van de Hanzestad. Ook zijn zoon Maurits Dirk (1729-1804) bekleedde het ambt van burgemeester van Zutphen. De reünie had nog een speciaal tintje. Bij de verbouwing van zijn huis aan de Bakker straat in 1973 had H. de Bruin onder de grond een twee eeuwen oude steen gevon den, met daarin de inscriptie 'E.P.V. Löben Seis 1769'. Nader onderzoek wees uit dat deze steen gelegd was door de toen negenja rige Ernst Peter van Löben Seis. Ook deze Ernst Peter is burgemeester van Zutphen ge weest. Deze steen is zaterdagmiddag op nieuw ingemetseld in het huis van H. de Bruin. Achter de steen is, in een loden pijp, een oorkonde gemetseld waarop de korte ge schiedenis van de steen vermeld staat. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 29