14 februari - Als gevolg van een felle uit slaande brand zijn vannacht in de Zutphem- se binnenstad zeker tien winkelpanden ver woest. De schade loopt in de miljoenen gul dens. Voor zover bekend zijn er geen slacht offers gevallen. De brand brak omstreeks 1.45 uur uit in par fumeriezaak Weevers in de Korte Hofstraat. Al snel sloegen de vlammen huizenhoog uit de daken van diverse panden in de Korte Hofstraat, Turfstraat, Korte Beukerstraat en Naadzak. De Zutphense brandweer, uitge rukt met al het eigen materieel, moest in al lerijl assistentie vragen van de brandweer korpsen in Warnsveld en Gorssel. Ook de hoogwerker van de Deventer brandweer werd ingezet. In totaal bestreden tachtig brandweerlieden de vuurzee, die pas na een krappe twee uur oncler controle was. ENORME ROOKONTWIKKELING Volgens brandweercommandant Scholten woedde de brand in 'het meest gevreesde deel van Zutphen'. De dicht op elkaar staan de panden waren soms moeilijk te bereiken. Het vuur veroorzaakte een enorme rookont wikkeling. Vanuit de achterzijde van de brandende panden stegen gigantische rook zuilen op, die gepaard gingen met een enor me stank. Exploitanten van omliggende cafés droegen hete koffie en broodjes aan voor de brandweerlieden. De nablussingswerkzaam- heden duurden tot in de vroege ochtend uren. 27 maart - Eigenaar Martino van de Zut phense ijssalon/pizzeria La Gondola op de Houtmarkt heeft het aan de stok met marktmeester Reuvers. Het strijdpunt be treft het nieuw aangelegde terras van de Italiaan. Op de donderdagmorgen, tijdens de markt, staan er diverse kraampjes voor de ijssalon, zodat, aldus Martino, het terras van La Gondola voor bezoekers haast niet te bereiken is. 'Die kraampjes zijn nog niet het ergste', klaagt de Italiaanse salonhouder, 'maar ach ter een bepaalde kraam staat een aanhang wagen, en die belemmert de doorgang naar mijn terras van de kant van fotozaak Zeyle- maker.' Martino zou graag zien dat aan hangwagen en kraam een halve meter naar voren worden geschoven, zodat er meer ruimte komt. WAANIDEE Marktmeester Reuvers vindt dit een waan idee. 'Dan is er geen ruimte meer voor de vrachtwagens, die om twaalf uur de kraam pjes komen leeghalen. Bovendien moet die Martino niet zo klagen. Vroeger was er ook nooit last, en die wagen staat er al tien jaar.' Martino is niet echt te spreken over de werkwijze van de marktmeester. 'Vanaf het begin viel er met die man niet te praten', beweert hij, 'hij heeft zelfs gedreigd mijn vergunningen in te trekken'. De Italiaan raakte op een gegeven moment zo verhit dat hij de marktmeester enkele beledigende opmerkingen naar het hoofd slingerde. Reu ver heeft vervolgens een proces-verbaal op gemaakt heeft wegens belediging van een ambtenaar in functie. Ambtenaar De Boer van de gemeentelijke dienst Algemene Za ken heeft inmiddels met beide heren ge sproken en probeert tot een oplossing te komen, 'zoals we dat altijd doen met zulke zaakjes'. ZUTPHEN Gekrakeel rond terrasje ijssalon op Houtmarkt

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 28