reid is de borgtocht stipulata [onder voor waarden] en de toezegging manu [direct] aan te nemen. VERSCHILLENDE EIGENAREN Zeven jaar bleef De Vredenberg in het bezit van Jan en Hendrica waarna het op één dag drie keer van eigenaar wisselde en uiteinde lijk toch in de familie bleef. Op 13 mei 1 766 verkochten Jan Nijvelt en zijn vrouw Hen drica Meijerink, "een huisstal met hof en kolfbaen, De Vredenburg genaamdeven buiten de Hospitaalpoort kennelijk staande en gelegen" aan Willem Volkers en Johanna Hasselo Deze Willem Volkers verkocht het direct door aan Aaldert Ploegman, waarna deze het op zijn beurt weer verkocht aan de 28 jarige Steven Meijerink en zijn vrouw Aleida Mekkink De dochter van Jan Nijveld was getrouwd met de broer van Steven Meijerink, Steven was getrouwd met zijn nichtje Aleida Mek kink (dochter van zijn vaders zus), huwe lijks-sluitingen werden zorgvuldig in onder ling familieberaad geregeld en opgenomen kapitaal werd op tijd afgelost. Steven was de zoon van Aaltje Eikel en de bierbrouwer Nicolaas Meijerink, wiens va der De Roscam bezat. Op 14 november 1765 (vier dagen eerder was hij in het hu welijk getreden) werd Steven Meijerink in het tappersgilde opgenomen waarbij vader Nicolaas als borg optrad. Op 1 juni 1 766 werden de intredekosten ad. f 85,00 totaal in zijn geheel betaald. Dit gebeurde als volgt; f 66.40 contant f 6.60 36 pont schinke ad 3 Vi stuyver. f 12.00 voor één ton bier of één kerweijn f 85.00 Interessant is dat Steven op 22 maart 1790 van de stad Zutphen een gedeelte van De Ha renberg kocht. Het bestond uit huis, hof, berg en twee schuren, of wel de opstal des groot ste, voorts de hof, een kamp bouwland met een wei aan elkaar tussen de weg en de IJssel gelegen, verder een hoekje grond De Spel- dertuin bij het erve Stokebrand liggende in Wichmond. (In 1945 zouden huis en aanleg door oorlogsgeweld weggevaagd worden). Zijn vader gaf hem in 1762 De Wittekamp, Steven Meijerink verkocht deze weide in 1807 aan zijn broer en zwager. Deze weide lag naast de grond waarop herberg De Beer heeft gestaan "langs Harenbergskamp en langs de gemene weg, ten oosten en ten noorden langs de hof van herberg De Beer, het land van Wessel Harenberg en langs de wei van Steven Meijerink". Dertig jaar later, toen Steven weduwnaar was geworden, bezat hij met zijn zoon Arend en diens vrouw Mechteld Garretsen: De Vredenberg 4 huisjes binnen de stad Zutphen in het Roosenstraatjen (nu Lievenheersteeg), voorts al het meubilair Een kamp bouwland Part van een huis en stal met hof daar achter tussen de huizen van Grietje Smeenk en dat van Bernardus van de Brink Steven Meijerink hertrouwde met Willemina Warnsink. Zij sloten een hypotheek af. In die akte van 9 juni 1 798 wordt vermeld: "Steven Meijerink en vrouw Willemina Warn sink hun eigendommelijk huis en wheere met een hof daar agter met een overdekte en open kolfbaenDe Vredenberg genaamt. Zijn schuldig aan de Roomsch Catholyke ar men de summa van eenduizend caroli gul dens. Ze beloven jaarlijksch te betalen. Te verren ten met vier guldens van ieder honderd gul dens. En zulks tot volkoomene restitutie." Maar op het moment dat de leeftijd Steven parten begon te spelen, verkocht hij de zaak ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 8