i 1 JiL n De officiële opening op 28 mei 1952. In het midden (met ambtsketen) burgemeester C.C. de Jonge; rechts van hem dr. ir. F.Q. den Hollanderpresident-directeur van de Nederlandsche Spoorwegen. stations veel sterker uitgewerkt, maar levert STRENGE SYMMETRIE ook hier het beeld op van een open en uitno- Bij de huidige verbouwing krijgt het station digend gebouw, met de luifel als overgangs- ook weer zijn oorspronkelijke strenge sym- element tussen hal en stedelijk voorplein/8 metrie terug. De later aangebrachte aanbouw Het is duidelijk dat NS-architect C. Douma, aan de voormalige stationsrestauratie wordt die hier geciteerd is, heel wat positiever is gesloopt, net als de uitbreiding van de fietsen- dan Bril c.s. En ook de huidige spoorbouw- stalling. Maar er zal geen sprake zijn van een meester, ir. Nathalie de Vries, heeft het over honderdprocentrestauratie. 'In het interieur een 'bijzondere kwaliteit'. Zij roemt de trans- moeten we uiteraard rekening houden met de parante uitstraling van het gebouw: 'Menig veranderde functies van een stationgebouw.'10 treinreiziger zal het nog nooit gezien hebben, 'Cafetaria Smullers' (arme Schelling!) krijgt maar de hal telt negen grote lichtkoepels.'9 er dan ook ruimte bij. Wel zullen alle ver Over de prefab betonplaten zegt ze in het- nieuwingen zo veel mogelijk in de geest van zelfde krantenartikel: 'Grappig om te zien het oorspronkelijke gebouw worden uitge- hoe men in die naoorlogse jaren zo zuinig voerd, belooft Nathalie de Vries. Er is een mogelijk met de bouwmaterialen omging. De kans dat het station te zijner tijd de status betonplaten in de hal hebben een andere sa- van rijksmonument krijgt. De Rijksdienst menstelling dan die buiten. Binnen is in het voor de Monumentenzorg spreekt in zijn beton baksteenpuin verwerkt. Buiten, waar de wederopbouwrapport Spoorwegstations bij platen nat kunnen worden, zijn het gladdere monde van de aan het begin van dit artikel kiezels.' al geciteerde Victor M. Lansink van een 'be- Bouma, 1998. Interview met Nathalie de Vries en Homme Heringa; in: De Stentor, 5 mei 2006. Ibidem. 46 ZUTPHEN 1 «i 1 ym 8 9 10 II 1 m—i t 11 'i H

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 18