diens vrouw Hendrika Kroon voor f 3700,-- van onteigend. Uit het kadaster komt naar "Huis en erf De Vredenberg waarin ene her- voren dat het gekochte mogelijk gesplitst is berg wordt uitgeoefend met schuurdaar waarbij er diverse woningen zijn ontstaan. achter gelegen tuin en hetgeen daaraan ver- In één daarvan heeft de bakker Revelman der aangelegendit alles gelegen buiten de zich gevestigd. Hospitaalpoort. Kadastraal bekend sectie c Vermoedelijk heeft de herberg op een terp of nr 55 tuin groot 9 roeden 20 ellen en nr 56 een zandberg gestaan, want in 1884 werd de huis erf en pottenbakkerij groot 6 rede 60 el- straat in gevolge de overeenkomst met het Rijk met 1 meter verhoogd en in 1903 werd de /en, tezamen 15 roede en 80 ellen." De 36 jarige Jan Hendrik Makkink kwam niet weg tot aan de stadsgrens verhoogd tot 7.07 uit de horeca. Zijn ouders waren landbou- meter boven ANR Op de foto blijkt de voor- wers. Het echtpaar kreeg twee kinderen. De deur van de herberg echter op straatniveau, zoon koos voor een bestaan als timmerman en dochter Geesken kwam met timmerman Eind 1895 ontving de gemeente een schrij- Philipus Jan Hendrik Steijsel aanzetten. ven van Philipus Jan Hendrik Steijsel. Het Ondanks deze handige mensen in de familie was een voorstel tot onbewoonbaarverkla- raakte de herberg in verval, in 1876 consta- ring van "enige zijner woningen". Dit ver teerde de Commissie van bouwkundigen dat zoek werd op 2 maart 1896 gehonoreerd. "eenige woningen van den heer jan Hen- Toch werd het pand destijds kennelijk niet drik Makkinkkastelein in De Vredenberggesloopt want in 1910 werd een val in de buiten de Hospitaalpoortmet het oog op de kelder een jongedame nog noodlottig. openbare gezondheidzich in een ellendige Waarschijnlijk werd een gedeelte van het toestand bevinden". woonhuis aan de straatkant weggebroken Onderzocht werd of woningen overeenkom- waarna op die open plek een veranda aange- stig het bestaande bouwreglement bewoon- bouwd werd, verscholen achter de bomen, baar waren, of wel om andere reden moes- Nfr volledige sloop van het gehele pand in ten worden afgekeurd en ten gevolge daar- 1930 liet Cornegoor, eigenaar van de houtza- m HSQ De Vredenberg in 1926 met hoog water. ZUTPHEN V

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 10