H at Eert opmerkelijke gevel in de Vaal straat Beukerstraat 44 niet kunnen zitten. dormitorium, waar de nonnetjes sliepen, had het einde van de steeg en kijken van daaruit kleinere vensters. Merk op dat dit gebouw naar het pand Beukerstraat 44. Wanneer u aan de straatkant in oorsprong geen vensters enige tijd naar de verdieping van dit fraaie had. De kozijnen die er nu zitten zijn niet pand kijkt zult u ontdekken dat de drie kruis- van de bouwtijd. Het had alles te maken met vensters op de derde verdieping er eigenlijk het gesloten karakter van dit klooster. We verlaten deze rustige plek via de poort waardoor we zijn binnengekomen en slaan De twee buitenste zijn deels dichtgemetseld vervolgens, op de Oude Wand gekomen, omdat het dak er achterlangs loopt. Dit is links af. We lopen terug naar nummer 100 echter wel de oorspronkelijke toestand. Men en gaan daar rechtsaf de poort door de deed er alles aan om een rijke uitstraling te Agnietensteeg in. We lopen omhoog naar de krijgen, de symmetrie mocht niet verstoord winkel nummer 10/12 en kijken daar achter- worden. De schuiframen in de daaronder om naar de gevels van het Leerinckhuis. In gelegen verdiepingen zijn natuurlijk latere de kopgevel zien we twee gotische nissen. toevoegingen. We lopen naar de overkant van de straat De andere kopgevel, met drie nissen, had- en kijken van daaruit, nadat we ons om- den we al gezien toen we het hek op de gedraaid hebben, rechts van ons, naar de Oude Wand doorgingen. We lopen door tot eweldige kopgevel van het Assenhuis, ZUTPHEN 18 lv> H H 1 -V m

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 19