Bornhof, kloosterkozijn Borrohuis, let op de kopgevel piaat glas, vóór het later aangebrachte glas af en meteen weer links de Oude Wand op. in lood. We lopen hier naar het beitelhuis recht voor ons. Aan dit driehoekige huis is veel te zien. We lopen door de poort het Bornhof in. In de linkergevel zien we een aantal kozij- Daar aangekomen zien we uiterst rechts nen van het overgangstype. Kozijnen voor- (goed zoeken en ver doorlopen, het huis- zien van luiken in het onderste gedeelte, nummer is 22a) een voorbeeld van een terwijl de onderramen waren voorzien van kloosterkozijn, naast een deur. Een ko- schuiframen. Een kruising dus van een kloos- zijn dus met boven een raam en onder een terkozijn en een schuifraam. Verder vinden luik. Hoewel het misschien geen oor- we hier 18° eeuwse schuiframen en aan de spronkelijk element is laat dit zien hoe een rechtergevel een verzameling vensters van kloosterkozijn er uit zag. Ze zijn erg zeld- diverse typen. In het midden bevindt zich zaam in Zutphen. We houden links aan en lopen voor het Borrohuis langs tot aan nummer 33. Ook hier draaien we ons om en kijken naar de gepleisterde gevel van het Borrohuis. De voorgevel is voorzien van later ingezette ra men. Ongetwijfeld zal een middeleeuwer hier kruisvensters in een gepleisterde gevel hebben gezien. De kopgevel laat de oor spronkelijke situatie zien, hij is nog steeds voorzien van een pleisterlaag. Het huis werd gebouwd in 1343. We gaan vóór nummer 33 rechtsaf en lopen onder het poortje door naar de Schupstoel. Rechtdoor richting Beukerstraat, daar rechts- ZUTPHEN 16 Beitelhuis Armenhage. (boven) Diverse venstertypen Beitelhuis Oudewand. (onder) Typische kozijnen 1

Zutphen (vanaf 1982) | 2006 | | pagina 17