staand gebied met een eigen historie. Het moet mogelijk zijn om de waardevolle villa weer een duidelijke plek te geven en elementen als de drie watergangen terug te brengen of te herstellen, waardoor de geschiedenis van het gebied weer traceer baar wordt Bronnen; Zutphens dagblad Bevolkingsregister Adresboeken Kadaster Notulen gemeenteraad Gemeenteverslagen Dossierkast nr 676.5 Bieze makelaardij De herinneringen van; Mevr. de Wijs, Dhr. van de Bosch, Dhr. Wissels, Fam Bertens-Hartjesveld De omslagen van jaargang 2005 hebben alle betrekking op het einde van WO II. Op die van dit nummer is de onthulling van de naambordjes van de brug aan het begin van de Deventerweg, de "Canadezenbrug" afgebeeld. Ongeveer een jaar nadat de brug weer in gebruik is genomen worden op 5 mei 1948 de naambordjes onthuld, met in het Nederlands en Engels "Canadezen- brug" en de tekst dat de Canadezen via deze kant de stad bevrijd hebben. Dit late tijdstip is gekozen omdat men wilde wachten totdat Generaal Foulkes, de op perbevelhebber van de Canadese legers in 1945 weer in Nederland was. Nadat burgemeester Jhr. Mr. C.C. de Jon ge de situatie voor de bewoners in 1945 heeft geschetst en verzekert dat Zutphen nooit zal vergeten wat Canada voor ons land heeft gedaan onthult de Canadese ambassadeur de eenvoudige maar fraaie versiering in het midden van de brug door de vlaggen weg te trekken. Daarna wordt het woord gevoerd door de ambas sadeur en generaal Foulkes. Deze laatste herinnert aan de operaties van het Cana dese leger in Zutphen en prijst de steun die zijn mannen hebben gehad bij hun operaties van de Nederlandse illegale strijders met hun kennis van het terrein Na de toespraken speelt de muziekver eniging Cresendo de volksliederen van Nederlands Canada en Engeland. J. Kreijenbroek Bi] het omslag van dit nummer

Zutphen (vanaf 1982) | 2005 | | pagina 15