wercs, touwe mede toe wirken, mer dat zuelen oen die kirc meisters doen see rpen en de ver stelen ende sij zuelen oen daer toe doen hou wen ende eymere, als den wereke toebehoert, ende twe beddenmer vor die husinghe ende vor die vier vodere berninghe die die meisters eystendat steet totAernts zegghen van den Cruethuys. Ten tweede De timmermeesters zorgen voor het materiaal om mee te werken, de kerkmeesters betalen de kosten van onderhoud en reparatie. Wat de huisvesting en de 4 karren brandstof, die de timmermeesters zeggen nodig te hebben, daar voor moeten ze een regeling treffen met Aernt van den Gruethuys. Voert zuelen dese vorseide meisters hebben zomer loens elc des daghes als sij wire ken XII groten ende wynterdaghes elc IX groten. Ten derde De timmermeesters ontvangen daags 12 groten in de zomer en 9 groten in de winter. Voert des daghesals die meisters toe Zutphen comenende des daghes als sij van Zuphen wanderensoe zuelen sij oer dagheloen boe ren als vorschreven is. Ten vierde De timmermeesters krijgen geen loon als ze naar en van Zutphen reizen. Voert zoe zuelen die meisters hebben vor oer zorghe ende vor oeren anxt, van den wereke als vor oer cledinghe ellic des jaers als sij wirkenVI gulden. Ende die meisters moghen hebben twe leerknechteof sij willenende nyet meer, enden ellic sal des daghes hebben VI groten. Ten vijfde De kerkmeesters zijn verantwoordelijk voor personeel en kleding; zij krijgen daarvoor 6 gulden per jaar. Ze mogen twee leerlingen aannemen, als ze dat willen, maar niet meer. Elke leerling krijgt per dag 6 groten uitbetaald. Voert sint vorwardendat die kiremeisters mit den scepenen averdraghen zuelen, hoe sij dat were ghemaect willen hebben, costelic of oncostelic. Ten zesde De kerkmeesters zullen overleg plegen met de schepenen over hoe het werk uitgevoerd moeten worden Alzoe zuelent die meisters maken na der kireken orber ende sij en zuelen van nyemant gheen bericht hebben dan van den kiremeis ters. Ten zevende De timmermeesters dienen zich te houden aan kerkelijke regelingen en zullen werken onder supervisie van de kermeesters. Ende sij zuelen van desen zomer verwireken anderhalf hondert dusent steens ende nyet meer, ten weer zake, dat des den kickmeisters ghenughede, dat sij meer wirken wolden. Ten achtste De timmermeesters dienen deze zomer niet meer dan 150.000 stenen te verwerken, tenzij de kerkmeesters vinden dat ze er meer moeten verwerken. Voert sijnt vorwarden, dat der meister ommer een bi den wereke wesen zalals men wirct Ten negende Eén van de timmermeesters dient tijdens de werkzaamheden aanwezig te zijn. Voert meer, soe zuelen dese vorschreven meisters dit vorschreven were voert anmaken thent der tijt toe, dat dat rede wort. Ten tiende De timmermeesters zullen het werk uitvoeren binnen een redelijke termijn. Indien dat sij 't alsoe maken, dat des den sce penen ende den kiremeisters ghenughet ende wanneer men wirken zal, soe zal men dat den meisters drie maende toevoeren weten laten. Ten elfde De timmermeesters dienen ten genoege van schepenen en kerkmeesters hun werk uit- voeen; er geldt een'opzegtermijn van drie maanden. Voert soe zal men oen ende al den ghesynde die daer wirken, alle zaterdaghe oploenen. Ten twaalfde Men zal allen die werkzaamheden verrichten, op zaterdag uitbetalen.

Zutphen (vanaf 1982) | 2005 | | pagina 23