Frederiek Vossevelde Verwijderen van het riet vóór de viswedstrijd. Zoals ieder jaar is er in september feest- week in Zutphen, met kermis op de markten, podiumoptredens op het 's Gra venhof enz.enz. Maar in 1962 krijgt de Zutphese feest- week een extra dimensie... een lande lijke primeur! Een twee weken durende viswedstrijd in de Grote Gracht, met als hoofdprijs een auto! Nog nimmer vertoond in Nederland. Visvereniging "Ons Belang" (wie bedenkt zo'n naam?) zal de organisatie op zich nemen. Omdat het niet om het belang van de vissen gaat zullen de wedstrij den in de volgende jaren nog een lelijk (vis)staartje krijgen in de vorm van acties van dierenbescherming etc. etc., maar dit terzijde. Vissen worden voorzien van een rugnum mer dat met een zilveren draadje aan de rugvin wordt bevestigd. De op deze ma nier toegeruste 350 vissen worden in de Grote Gracht uitgezet. Dankzij vermelding in het clubblad van de Algemene Hengelaarsbond stroomden op 25 augustus 1962 de hengelaars uit heel Nederland in groten getale naar Zutphen. Op de eerste dag werden 220 deelnemers geteld. Na hun inschrijfgeld te hebben betaald kregen ze een plaats toegewezen aan de waterkant. Vlak naast elkaar, en dik ingepakt, want het was winderig weer die dag, zaten ze daar. Brood mee voor eigen consump tie... en voor de vissen. En nu maar zorgen dat jouw snoer niet in dat van je buurman verward raakte vanwege de eer der genoemde wind. Na 10 minuten kwam het eerste nummer tje al boven! Opwinding alom! Dat je - zoals mijn vader vroeger altijd zei - tijdens het vissen doodstil moest zijn hield hier geen stand. Opwinding, gelach en grappen waren niet van de lucht. Gedurende de twee weken dat het visfes- Een viswedstrijd in Grote Gracht in 1962

Zutphen (vanaf 1982) | 2005 | | pagina 16