Afb. 2: Wat er rest van het ziekenhuismeubilair. 9 uur 's morgens. We zijn nog niet be vrijd, dat is zeker. In de middag worden we gewaarschuwd door de Duitsers dat ze de brug aan de Deventerweg laten springen. Om zes uur 's middags knalt ze uit elkaar. We heb ben aan de voorkant geen ruit meer in. Fransjes jaardag!2 Hoe zou het huis er uit zien? 4 april. Tot ongeveer 4 uur in de nacht was het rustig, daarna krijgen we weer enige uren granaatvuur te verduren. En T is griezelig en angstig. Ze gieren en ketsen uit elkaar in 't huis, dat is duidelijk waarneembaar. Als T weer rustig wordt en we ons boven wagen, zien we het op verschillende plaatsen branden. Intussen hebben de Duitsers de Julianabrug en de Warnsveldsebrug ook laten springen. We hebben dan ook geen ruit meer in ons huis, zelfs vele ramen, kozijnen, deuren hangen er uit. Ze waren zwaar geladen, T huis stond te schudden, de ruïne is ook wel heel groot, grote gaten in de muren enz. wijzen ons de weg die de granaten gegaan zijn. In de marge: De kok kookt nog erwten soep vandaag. We zullen er van smullen en houden intussen onszelf en de pa tiënten bezigeen praatje makendeen kop koffie schenkend met suikerzonder melk. 5 april. Deze dag begint ook al met een hevige aanval, we menen ook tanks te horen. We kunnen niet meer de kelders verlaten, T is ontzettend. De patiënten zijn rustig, ook wij allen. We voelen ons veilig in onze kelders en 't geweldige oorlogsgebeuren om ons heen maakt stil en we hopen (dat) vandaag de beslissing zal brengen. 6 april. T Bracht geen einde gisteren. We zijn eens weer even boven geweest en zien nog Duitsers lopen. We horen van hun vernielingen want de Rode Kruisko- lonne brengt na iedere aanval gewonden binnen, die dan in de operatiekelder ge holpen worden. De IJsselbrug is intussen ook vernield. In de marge: Gisterenavond hebben de 2 Brief Mevrouw G.Sijbesma, 4-6-1994: Fransje is een tantezeggertje (dochter van haar jongste broer)die met haar ouders in de oorlog in Chamonix woonde en met wie zij in de oorlog geen contact hadden.

Zutphen (vanaf 1982) | 2005 | | pagina 12