in cie comfortabele salonwagen van de Hollandsche IJzerenspoorwegmaatschap pij de hoge genodigden. In Vorden wordt de trein verwelkomd door een muziekkorps en rijdt daar tus sen erebogen door richting Ruurlo. Ook daar wordt hij verwelkomd met muziek en door een "woelige mensenmassa". In Lichtenvoorde herhaalt dit tafereel zich. "Eindelijk bereikt men Winters wijk, het doel en einde van den tocht". Luid klinken de tonen der muziek om de feestvierenden een hartelijk welkom toe te roepen. Op het feestterrein houdt de voorzitter van de raad van Commis sarissen een rede waarin hij terugblikt op de tot stand koming van deze lijn en de mensen bedankt die daar een aandeel in hebben gehad. Na een woord van de Winterswijkse burgemeester, die zich verheugd toont dat Winterswijk nu aan het Europese spoorwegnet is verbonden, gaan de genodigden met hun dames naar de locomotievenloods voor een collation een lichte maaltijd), in een tent daar naast zitten de aandeelhouders en hun dames. De Nederlandsche Westfaalsche Spoorwegen heeft getoond niet alleen volharding te bezitten maar ook feesten te kunnen organiseren. Tegen drie uur vertrekt men in opgewekte stemming weer richting Zutphen. Daar zijn de festiviteiten tussen 11.00 en 12.00 uur begonnen met de bespe ling van het carillon, tussen 12.00 tot 1.00 uur voert het muziekkorps van de Utrechtsche schutterij onder leiding van de 2e kapelmeester luitenant C. Coenen een keurig programma uit. 's Middags van 2 en 4 wordt nog gespeeld in de Buiten SociëteitOp de Zaadmarkt geeft het muziekkorps van de Zutphensche Artille rie-Schutterij tussen 2 tot 3 een uitvoering o.l.v. kapelmeester J. Peters. Direct daar na vertrekt men naar de Houtmarkt om daar nog een zestal werken uit te voeren. Tegen half vier brengen de jongens van Mettray met hun het muziekkorps voorop een bezoek aan de stad. Dichte volks- drommen van allerlei rang en stand trek ken langs de alle punten waar feest wordt gevierd. "Gansch Zutphen scheen wel op de been, geen besje bleef achter haar spinnewiel" De belangstelling voor het tot stand gekomen werk, waarvan wij al len de vruchten zullen plukken is buiten Omstreeks vijf uur is de trein weer terug in Zutphen. Voordat de genodigden en commissarissen in de gereed staande rijtuigen stappen worden zij toegespro ken door de voorzitter van de Zutphense feestcommissie. Na een dankwoord door de voorzitter van de Raad van Commis- Tekening station Winterswijk 1 t. i

Zutphen (vanaf 1982) | 2004 | | pagina 16