35 X t \i Popfestival op de Houtmarkt7 972 vleugel van het Oude Bornhofcomplex. Het Oude Bornhof krijgt een woonfunctie met 50 woningen en in het hoofdgebouw wordt Stichting De Born gehuisvest/ In hetzelfde Oude Bornhof vond op vrij dag 4 en zaterdag 5 augustus 1972 een popconcert ten behoeve van het Medisch Comité Vietnam plaats. Woodwall festival op de Houtwal, dinsdag 23 mei 1972 Het Zutphens Dagblad doet op 24 mei onder de kop 'Onweer dreef Wood wall- festival naar Buitensoos/ verslag van dit popfestival: 'De hippe Zutphense jeugd heeft zich dinsdag overgegeven aan de pop. Zut phens poppromotor nummer één Harry Leushuis heeft het gemaakt, zo heet het dan. Zijn Woodwall Festival op het veemarktterrein mocht dan door een zo merse onweersbui wat in de war gebracht zijn, de honderden jongelui die vanaf 's middags twee uur de Houtwal bevolkten hebben het minipopfestival best weten te waarderen. Terwijl de ijzeren zetstukken voor de donderdag te houden varkensfok- dag op het veemarktterrein werden gezet vleiden de vaak hip geklede jongens en meisjes zich in het gras om de pop over zich heen te laten komen. Die pop kwam uit de instrumenten en kelen van bekende en minder bekende goden (in het hele artikel worden overigens geen namen van groepen gemeld). De ge luidsinstallatie zorgde er voor dat op de bouwwerken in de directe omgeving kon worden meegenoten. Jonge meisjes waren erg hip en mooi aan het wezen. Het karretje met frisdrank deed goede zaken. Kortom het was een beetje Kralingen op de Houtwal. 1 1 s

Zutphen (vanaf 1982) | 2004 | | pagina 11