98 O E 6. 7. 8. mede van de Stads Naai- en Bewaar scholen en van de Bewaarschool van de Zusters van Liefde. 12 uur Groote Parade. 1 uur onthaal der oude krijgslieden in de beneden zaal der Nieuwe Sociëteit Van 2 tot 4 uur Volksvermakelijkhe den op de Boompjeswal, bestaande in Mastklimmen, Zak- en Tonloopen en Volksvoorstellingen van de heer T. Bamberg; alles onder begeleiding der "Muzijk' van het vierde Regiment Dragonders. 9. 7 uur Illuminatie. 10. 8 uur Vuurwerk aan de rivier met "Muzijk" der beide corpsen. 11Na afloop van het Vuurwerk uitvoe ring van Nationale Muzijkstukken; cloor de beide corpsen op de Markt. Afb 3: Wijnhuistoren met Franse wacht impressie uit de eerste helft van de 19e eeuw. wekt en fris zijn geweest toen zij de vol gende morgen weer moesten uitrukken om het beleg om Arnhem te slaan." De stad bleef nog enige dagen in staat van beleg omdat men nog bang was voor een Franse tegenaanval. Vijftig jaar na de bevrijding was er in de stad een groot feestIn de Zutphensche Courant staat een advertentie met daarin het feestprogramma. Het wordt gevierd op "Dingsdag den 1 7 november 1863". Het programma luidt als volgt: 1Half 8 uur Salvo's uit het geschut en klokkengelui. 2. Acht uur klokkenspel. 3. Half 10 uur Muzijk van het corps der Stedelijke Schutterij (Wijnhuistoren). 4. Half 11 uur uitvoering door de zang klassen der Scholen op de Houtmarkt 5. 11 uur. Onthaal der kinderen in de scholen van de hoofdonderwijzers Sliesters, Plat, Heelick, Jansen als- ..4,m Bron: Zutphensche Courant 17 november! 863.

Zutphen (vanaf 1982) | 2003 | | pagina 26