48 Th.B. Hebing. Dat fietsers de regels aan hun laars lappen is kennelijk van alle tijden getuige onderstaande berichten uit de Zutphense Courant. 20 September 1909. Op trottoirs fietsen. Te Groningen werd gisteren een 3 jarig meisje door een wielrijder overreden, waardoor het kind het rechterbeentje brak. In verband daarmee is de politie aan het speuren gegaan naar fietsers en ze was zoo gelukkig talrijke processen- verbaal te kunnen opmaken tegen wielrij ders die het trottoir bereden. Dat laatste schijnt in Groningen niet eens te mogen. Wat 'n achterlijk land hè! In Zutphen mag dat gerust; hier verbiedt de politie-verordening dat niet, zoo dat menigmaal de voetganger het trottoir af moet als daar een fietser op rijdt. Op 24 Januari 1910 I ezen we het volgende: Nu de Raad eindelijk de verhoogde voet paden weer veilig heeft verklaard voor voetgangers, mogen de fietsrijders er wel aan denken, dat zij zich hebben te schik ken naar 't verbod om met een rijwiel over het trottoir te rijden. Doen ze dat toch, dan loopen ze gevaar proces-verbaal te krijgen. We hebben in de laatste dagen dat verbod zien overtre den, daarom waarschuwen wij er tegen. Op de z.g. kleine steentjes mogen fiet sers wél rijden, doch daar moeten ze voor de voetgangers uitwijken. Met kinderwagens, met de hand voortbe wogen, mag men de trottoirs berijden. Op 1 Juni 1910 het volgende: Herhaaldelijk is 't ons in de laatste da gen weer opgevallen dat vele fietsrijders blijk- nog onbekend zijn met het verbod om over trottoirs te rijden. Heel vrijmoe dig verlan- gen sommigen zelfs dat de voetgangers voor hen het trottoir zullen verlaten, wat natuurlijk telkens leidt tot strubbeling tusschen wandelaar en fietser, 't Zal noodig zijn dat onze politie daar eens strenger tegen gaat optreden, dat kan gemakkelijker dan vroeger nu de agenten ook fietsen hebben. Zouden de heren van deze fietsclub Vires acquirit eundo (door voor waarts te gaan krijgt het kracht) ook op het trot toir gefietst heb ben? r> S: o, Fietsen op bet trottoir m

Zutphen (vanaf 1982) | 2003 | | pagina 24