8 Jan Nieland BESTUUR CULTUUR volgens DOSSIER 1.754 Volgens de oudere ingezetenen is het in Zutphen tegenwoordig maar een dooie boel. Vroeger, ja vroeger, toen was er geregeld iets te doen in de stad. Kortom, er was een tijd dat Zutphen geen gebrek had aan acties. Nostalgie, kletspraat, of waarheid jarenlang vervulde de 'Stichting Acties Zutpheneen sleutelpositie in de stad op cultureel gebied. Wie haar thans in de wegwijzer door Zutphen zoekt, zoekt ver geefs. Toch bestaat die Stichting nog wel, maar slapend; de ereburger Wim Lau- rensse aan het roer. De "Stichting Middenstandsbelangen te Zutphen" (onderdeel van de Nederlandse Middenstandsbond) had op 7 juni 1951 samen met de Rooms Katholieke Mid denstandsbond een onderhoud met het Zutphense College van B&W, dat op de hoogte gebracht werd van een plan tot inrichting van een dierenpark aan de Grote Gracht en belendende omgeving. Tekeningen uit een professionele teken kamer werden daarbij overlegd om de bedoelingen te verduidelijken. De kosten van het drie weken durende evenement zouden kunnen worden gedekt uit de opbrengsten (precario) van de ook te houden Kermis en de entreegelden van het vogelpark.. De kermis, enerzijds een noodzakelijk kwaad, is nodig voor de inkomsten die de toch wel behoeftige en door oorlogs handelingen zwaar beschadigde stad een financiële injectie kunnen geven, leder is het eens met de stelling: Zutphen aantrekkelijker maken en economisch sterker! De initiatiefnemers bevestigen het onder houd schriftelijk: "De stichting vertrouwt dat een en ander wel op te lossen zal zijn, temeer daar Uw college haar volle medewerking toezegde." Terloops wor den nog even aangeroerd dat een hard draverij annex winkelweek op het vee marktterrein op het programma staan. B&W wordt daarom verzocht om: 1de terreinen om niet af te staan voor het doel en 2. een garantie te geven voor dekking van een eventueel verlies tot een maximale hoogte van het bedrag van de verschuldigde vermakelijkheidsbe lasting, terwijl een eventueel batig sal do van de actie in overleg met B&W besteed zal worden aan een nader te bepalen doel 3. hulp van gemeentewerken voor zover nodig en mogelijk. 4. hulp van energiebedrijven door het ter beschikking stellen van kracht en stroom voor verlichting 5. aan niemand anders vergunning te geven voor het houden of organiseren van een kermis. Gevoelens van ieder zullen geëerbie digd worden: de kermis zal namelijk op zondag gesloten zijn; het dierenpark zal op die dag wel geopend zijn, maar niet gedurende de kerktijd. Bestuurlijk gezien is de aanvraag zowel door de stijl als door de inhoud van de voorstellen welhaast een "gebakken ei tje" is omdat hier een stichtingsbestuur alle valkuilen en hobbels al op voorhand De koude kermis van "acties zutphen"

Zutphen (vanaf 1982) | 2003 | | pagina 8