Zuinigheid met hand- en borddoeken en met zeep is vereist en koffie- of cacao- schenken gaat niet meer. Mej. van Weel wijst op de problemen die er thuis kun nen zijn met verwarming en zij stelt voor de leerlingen de gelegenheid te geven op school hun huiswerk te maken. 26/10/40: De Commissie van Toezicht nam met instemming kennis van luchtbeschermingsmaatregelen, maar zou nog adviseren om de gordijnen te sluiten i.v.m. gevaar van glasscherven. Hiertoe wordt besloten. Op 31 oktober zal er een wandeltocht worden gehouden om de leerlingen te laten voldoen aan de eisen van de Centrale Commissie voor School- atletiek en het verkrijgen van het diploma. Verklikkerij Een leider van N.S.B-zijde heeft de voor zitter gemeld dat een van de docenten zich in ongunstige zin over Duitsland en de N.S.B zou hebben uitgelaten, of dat te gen zulke uitlatingen door leerlingen on voldoende zou zijn opgetreden. De voor zitter heeft hierop geantwoord het onbe hoorlijk te achten als een vader klachten zou indienen buiten de Directeur om. Het is vreemd dat zoiets gebeurt bij een poli tieke partij. Vroeger is dat bij zijn weten nooit gebeurd, maar hij zou aan gemelde klachten zeker aandacht schenken. De voorzitter geeft de vergadering graag toe dat het moeilijk is om politieke toe spelingen -of wat als zodanig opgevat zou kunnen worden- geheel te vermij den, maar z.i. moeten de docenten zich daarvan onthouden in het belang van de school, de leerlingen en zichzelf. Ook moeten zij dergelijke politieke antithese bij de leerlingen in de kiem smoren. 19/12/40: Controle inzake de luchtbe scherming wees uit: twee van de aanwezige blusapparaten zijn ongeschikt omdat ze schadelijke stoffen ontwikkelen. Er is op 2/9/41 een oefening voor de luchtbescherming gepland. De voorzit ter bespreekt vervolgens nog een en ander betreffende de Joodse leerlingen die op last van hogerhand van de school zijn verwijderd. Enkele Joodse gezinnen hebben zich nu verenigd om de studie van deze jongelui wat leiding te geven. Ze zouden ermee gediend zijn als de docenten hun presentexemplaren aan hen wilden afstaan en ook zouden eillen opgeven tot hoever de leerstof in elke klas wordt behandeld. De aanwezigen zijn hiertoe in het algemeen bereid en verzoe ken de voorzitter de leiders in overweging te geven zich voor elk vak in verbinding te stellen met de betrokken docent, die stellig tot het geven van mondelinge in lichten bereid zal zijn. Verdreven 29/10/42: De school is gevorderd en is nu gehuisvest op de Tadamasingel. De docenten en de leerlingen verleenden hulp bij de verhuizing. 15/12/42 in verband met de schaarste aan brandstoffen wordt er op school van 4 tot 6 uur een huiswerkcursus georganiseerd. De kosten voor deelname bedragen f 10,-. Na inschrijving dient met verplicht aanwezig te zijn. De toezichthoudende docenten ontvangen daarvoor f 30,- tot f 60,- per cursus waarvoor ze dan 2 uur per week toezicht moeten houden. Boonstra wil (25/2/43 een van de Secre taris-Generaal ontvangen brief ter kennis brengen aan de ouders. De voorzitter meent dat door deze collaboratie een ver keerde indruk wordt gewekt en zou liever melden dat deze brief ter inzage ligt. De vergadering stemt hiermee in. 8/9/43 De voorzitter stelt de vraag: Waarvoor werken de leerlingen in deze tijd Hij geeft zijn antwoord als eerder: "Geestelijke ontwikkeling zal altijd nodig blijven; en dus weten wij docenten dat wij met de leerlingen werken aan iets dat altijd waarde houden zal." Het komende jaar worden veel moeilijk heden verwacht maar hij hoopt dat allen zullen doorwerken met de opgewektheid waarmee men dat in Zutphen tot heden gewend was. De voorzitter verzoekt de docenten er rekening mee te houden dat sommige schoolboeken in de toekomst niet meer geleverd zullen kunnen wor den, zodat de leerlingen ze van elkaar zullen moeten lenen. Elke leerling zal per

Zutphen (vanaf 1982) | 2003 | | pagina 23