weten wat er dan financieel bijgedragen moet worden/7 Van der Houwen (Acties Zutphen) zegt dat het er om gaat de dingen te verbete ren. Zodra er sprake is van coördinatie neemt het enthousiasme van de me dewerkenden veelal af. Hij noemt de meimarkt als voorbeeld. Daar werd door allerlei problemen het enthousiasme ondermijnd en zagen de initiatiefnemers uiteindelijk af van verdere organisatie. De voorzitter wijst er op, dat het in het geheel niet gaat om de financiële mid delen. "Het bundelen van de initiatie ven staat voorop." De subsidiestromen moeten duidelijker zichtbaar gemaakt worden! Zelfs tandigheid Verlaak (Acties Zutphen) is verheugd over het zich ontwikkelende inzicht van de gemeente met betrekking tot de doelstel ling van de Stichting, maar is wel van me ning dat over de coördinatie eerst goed moet worden nagedacht. De vraag welke activiteiten daarvoor in aanmerking zul len komen wordt beantwoord met: "Alle activiteiten die niet door bestaande instel lingen periodiek worden georganiseerd." Van der Houwen wijst nogmaals op het gevaar van een koepelorganisatie en: "Een vereniging wil altijd graag via een persoonlijk contact met de gemeente spreken." Maar wat is overigens de fei telijke gedachte achter het voorstel? Vol gens hem zal er sprake moeten zijn van "coördinatie in zelfstandigheid."Wethou der Bijl zegt toe dat er een nader gesprek plaats zal vinden en dat de Stichting niet zal worden gepasseerd bij het formuleren van de integratieplannen. Genotuleerd wordt: "Van der Houwen verklaart zich bereid mee te denken" in de marge staat echter een wel zéér te kenende opmerking geschreven: "positief of negatief?" Een gele reminder is op geplakt: "Handgeschreven notitie op 1e copie weghalen". De kaarten blijken dus geschud: het spel gaat beginnen! Maar wie heeft de troeven? Een volgend 'samenvattend verslag' is aanwezig van de vergadering op 6 mei 1987, waarbij Acties Zutphen zich ge plaatst ziet tegenover de wethouders Bijl en Verbeek en de heren Van de Meeren- donk en Assies van Algemene Zaken. De heer Van Zeben zegt dat samenwerking met de Stichting "Zutphen Promotion" nader is onderzocht. De heer Brinkman doet verslag van dit onderzoek en con cludeert dat een gezamenlijke public relations niet in de opzet van Stichting Acties Zutphen (SAZ) past. Van der Hou wen vervolgt met opmerkingen over betrokkenheid en over de bereidheid van SAZ een vertegenwoordiger van de gemeente in de stichting op te nemen en de activiteiten opnieuw te onderzoeken, maar P.R. is en blijft een zaak van VVV en de gemeente. De Stichting werkt vanuit een totaal andere hoek. Zinvol Wethouder Bijl herhaalt dat de stichting dus zelfstandig wil blijven functioneren, maar dat het college heroverweging van de financiële middelen en stroomlijning van de activiteiten wenst, waarop Van der Houwen nogmaals het geheel belange loze werk van de stichting beklemtoont. Ook rijst de vraag waarom die samen werking met de Stichting Zutphen Promo tie zo zinvol is. Het aan "Acties Zutphen" toekomende bedrag is immers zo klein, dat hiermee ten behoeve van de Zutphen Promotion weinig of niets kan worden gedaan!" Hierop kapt Bijl het gesprek af met de opmerking dat de wederzijdse standpunten thans wel voldoende duide lijk zijn, en hij besluit met: "Het college zal nog vóór de zomer een standpunt bepalen." Dit standpunt wordt weergegeven in een notitie van "oude wijn in nieuwe zak ken", opgesteld door de heer Assies van Algemene Zaken De nota komt op 18 augustus in B&W, waarna hij op 25 au gustus ter kennis wordt gebracht aan "Ac ties Zutphen". Vervolgens wordt hierover op 11 november 1987 een vergadering belegd, waarbij namens de stichting de heren Fleers, Van der Houwen, Suerink, Wieten en Van Zeben aanwezig zijn en waar de heren De Vries, Prenger, me-

Zutphen (vanaf 1982) | 2003 | | pagina 20