18 organisatie van een feestweek. Een aanta personen is bovendien voornemens uit de gang van zaken persoonlijke conse quenties trekken. Met nog twee andere personen zal de heer Wïeten het bestuur van de Stichting verlaten. Schatplichtig Het telefoontje wordt bevestigd door een brief - op een nogal hoge toon -die op 1 7 december 1986 bij B&W arriveert en ondertekend is door Drs. Fleers, secre taris van de Stichting Acties Zutphen (in het vervolg SAZ). Hij meldt, nog niet te weten of men na 1987 nog wel iets wi blijven organiseren en gaat in op de pun ten die aangeroerd zijn in de bijeenkomst van 25 november. Hij benadrukt de jaar lijkse en correcte afwikkeling in financi ële zin, en memoreert dat 40% (zijnde f 22.000,-van de netto-opbrengst in 1985 nog naar de gemeente "waaraan wij schatplichtig zijn" is gegaan. Fleers analyseert de verdere financiële gevolgen en tracht daarbij aan te tonen dat de gemeente er in feite in financieel opzicht weinig mee opschiet alles zelf ter hand te nemen, omdat de personele kosten naar verwachting veel hoger zullen zijn. SAZ werkt immers met vrijwilligers en zal dus altijd goedkoper uit zijn. Een rationele financiële motivering is er voor zo'n wijziging in beleid dus niet! "Mocht U uw voorstellen tóch willen doorzetten, dan zal de Stichting zich niet juridisch ver weren, maar zich tot de Raad wenden." en "Ook bestudeert het Stichtingsbestuur de mogelijkheid om de kermis van de Stich ting toch te continueren, maar dan niet meer op Zutphens grondgebied." Grip Op 5 januari vindt het geplande gesprek plaats. De voorzitter heeft grote moeite de Stichting duidelijk te maken dat zij in feite nu al al met subsidiegelden werkt, omdat elke vorm van "verstrekking of schenking" - zoals hier het niet in reke ning brengen van vorderingen - in wezen een vorm is van openlijke dan wel ver kapte subsidie. Ook deze vergadering brengt de partijen niet tot elkaar. Men wil niets weten van subsidies. De opmerking dat de Stichting niet alleen een feestweek organiseert, maar ook initiatieven en projecten onder steunt waarvoor de gemeente geen geld beschikbaar stelt roept wel iets wakker bij de voorzitter. De uitlating leidt tot zijn opmerking dat de doelstelling van de stichting dus méér omvat dan alleen de organisatie van een feestweek en dus beter omschreven zou kunnen worden als "het organiseren van een feestweek en andere culturele activiteiten." De Stich ting zelf laat uiteindelijk blijken: "over geld valt wel te praten." Op 24 februari 1987 komt B&W met een (niet openbaar) advies: "Het stichtingsbe stuur heeft kennelijk moeite met de term subsidie. Om hieraan tegemoet te komen en in de toekomst meer inzicht/grip in/op de financiële kant van de activiteiten van de stichting te krijgen, zou een jaarlijks bedrag uit de inkomsten aan de stichting kunnen worden gelaten. Hiermee zou de stichting de statutaire doelstelling - een exemplaar van de statuten is overigens niet ontvangen - kunnen verwezenlijken." Participeren Op 25 februari vindt een volgend gesprek plaats tussen het bestuur van de stichting en burgemeester de Vries, de wethou ders Verbeek en Bijl en de heer Assies van Algemene Zaken. De voorzitter gaat in op de eerdere uitlating van de heer Brinkman dat er "meerdere activiteiten" door stichting "Acties Zutphen" worden gevoerd, en stelt dat ook andere organi saties zich hiermee bezig houden, en dat er dus behoefte is om tot een zekere co ördinatie te komen. Wethouder Bijl heeft hierover een idee gelanceerd en licht dit toe. "Veel instellingen en personen houden zich bezig met de promotie van Zutphen. Het zou handig zijn indien één persoon of instelling deze activiteiten co- ordineert. De gemeente zou daarin kun nen participeren samen met betrokkenen als de stichting "Acties Zutphen". Ach tergrond van het idee is dat de gemeente graag één gesprekspartner heeft en wi

Zutphen (vanaf 1982) | 2003 | | pagina 18