1985 en de verdeling van de kermisop- brengst. Men zal zich dan tevens bezin nen op een nieuwe situatie. Hertoetsing Burgemeester de Vries zet uiteen dat er een hertoetsing plaats zal moeten vinden met betrekking tot de kermisopbrengsten. Hij wijst er op dat - juridisch gezien - de pachtopbrengsten van openbare grond toevallen aan de gemeente. Het gevolg van een gewijzigd beleid zou kunnen zijn dat de stichting "Acties Zutphen" dan wel voor subsidie in aan merking kan komen voor het organiseren van activiteiten rond de lopende kermis. De Stichting - bij monde van Van Zeben - voelt zich overvallen en tracht met een - niet al te sterke - argumentering het uitgangspunt van de bestaande regeling te continueren. De voorzitter stelt echter dat het er helemaal niet om gaat de feest- week substantieel aan te tasten en dat het evenmin de bedoeling is onzekerheden te scheppen met betrekking tot de exploita tie. Het uitgangspunt is wel dat de Stich ting net zo zal worden behandeld als alle andere gesubsidieerde instellingen. Struc turele wijzigingen in het beleid zullen al tijd in fasen worden doorgevoerd en voor 1987 zal de bestaande regeling gehand haafd blijven. In de loop van 1987 zal na der overleg volgen tussen de Stichting, de organisatie van de kermis en de gemeente over noodzakelijke herzieningen. Spreker gaat voorts nog in op het verle nen van steun door "Acties Zutphen" aan derden. Dit is het verlenen van steun die op gemeentelijk terrein ligt. In de huidige situatie immers krijgen instellingen nu langs twee wegen, een directe en een in directe gemeenschapsgelden toegescho ven. Dat leidt tot een onoverzichtelijke situatie! Dat de stichting weinig ingenomen is met het naar voren gebrachte blijkt duidelijk, maar geen enkel serieus tegenargument kan worden aangevoerd. Men besluit elkaar in de loop van 1987 wederom te treffen. Bij de bespreking van het onder zoek naar het geluidsniveau blijkt dat de decibels van muziek binnen de toelaat- 17 bare grens bleven maar dat de aankondi gingen van de standhouders deze grens veelal overschreden. De rekening over 1985 blijkt niet aanwe zig. Wel is in het dossier een staat toege voegd over de jaren 1982 t/m 1984. Daar uit blijkt dat er ultimo 1985 een "reserve eigen risico" staat geboekt van f 115.000,-, dat de liquide middelen f 120.246,- belo pen en dat er een "Eigen vermogen" van f26.942 zou zijn, hetgeen in strijd is met genoemde reserves. Een balans is niet te vinden. Het alles komt neer op een keurig opgestelde maar niet zeer professionele boekhouding waarin voorlopig geen in zage wordt gegeven van het vermogen van de Stichting. (Zo'n staat blijkt later wel te zijn overgelegd.) "Koppelverkoop In het dossier ligt een notitie van de heer v.d.Meerendonk (Algemene Zaken) inzake een telefonische mededeling dat de voorzitter van "Acties Zutphen" nog dit jaar een gesprek wil met B&W". Voorgesteld zijn 15-12-86 en 23-12-86. Van de Meerendonk voegt toe op beide data beschikbaar te zijn. B&W hebben in vergadering van 1 6 december besloten tot 22 december te 09.15 uur of 5 januari om 14.00 uur. Aan het dossier is verder toegevoegd een aantekening dat uit het gesprek met de heer Wieten is gebleken dat "Acties Zutphen" vasthoudt aan de organisatie van de kermis. Het gaat vol gens het bestuur hier om een principiële zaak. Van een subsidiebijdrage wil men niets weten. Bespreekbaar is wel, dat de stichting de kermis organiseert, en ver volgens de kermisopbrengst na aftrek van een vast bedrag voor de Stichting naar de gemeente overmaakt. Erkend wordt, dat de gemeente de kermisverpachting op formele gronden kan claimen, maar aan het feit dat de kermis al veertig jaar N.) door de Stichting is georganiseerd kan men niet zonder meer voorbijgaan, is de mening van het Stichtingsbestuur. De heer Wieten deelt nog mede, dat wanneer de gemeente blijft vasthouden aan het zelf organiseren van de kermis, de Stichting harerzijds zal afzien van de

Zutphen (vanaf 1982) | 2003 | | pagina 17