mag duidelijk zijn op grond van punt 5 uit de overeenkomst van 1951Dat van deze voorwaarden werd afgeweken is ook bekend door de elders, bij "Stichting Zutphen" aangetroffen conceptstatuten. Dat door interne machinaties via een reeks van tussen geschoven instellingen (met onbekende al dan niet juridische status) deze rechten enige malen zijn overgedragen op een nieuwe partij zon der dat daarbij nieuwe en duidelijke overeenkomsten tussen de betrokkenen zijn vastgelegd is ook duidelijk. De onderbreking in de continuïteit van dossier 1.754 wordt tussen augustus 1951 en 1961 hier en daar overgenomen in het dossier van "Stichting Zutphen", een instelling die geen stichting bleek te zijn maar een werkgroep van Gemeentelijke ambtenaren en politieke ambtsdragers, aangevuld met enkele burgers, en die in een kwijnend bestaan na 1961 doorgaat tot er op 31 maart 1971 liquidatie volgt. De vanzelfsprekendheid waarmee B&W van Zutphen vervolgens de Stichting "Acties Zutphen" als gesprekspartner ac cepteert, zonder herziening van de over eenkomst, en in 1967 als het ware met de hoed in de hand om 40% van de recettes uit de kermisgelden vraagt, is verbazing wekkend zo niet beschamend. Het zwarte gat Na de vrij hectische periode rond 1970 in de historie van "Acties Zutphen" wor den er met betrekking tot deze instelling zestien jaar lang geen gemeentelijke no tulen meer aangetroffen. Wel blijkt dat de Vereniging van Nederlandse Gemeenten op 9 september 1981 aan de leden een exemplaar van de "Modelvoorwaarden voor de verpachting van staanplaatsen voor kermisinrichtingen" heeft gezonden. Doel hiervan is het scheppen van lande lijke uniformiteit middels een uit 21 ar tikelen bestaande conceptrichtlijn. Maar met deze missive is blijkens het dossier enkele jaren niets gedaan. In 1986 wordt echter een nieuw dossier "Kermis" onder nummer 1.824.511.29 geopend met de notulering van een bespreking tussen de heren Fleers, Sue- 15 rink, Wieten en Van Zeben namens de Stichting "Acties Zutphen" en de heren De Vries (burgemeester), Verbeek, Van de Meerendonk en mevrouw Ten Brinke namens de gemeente. Behandeld wordt een niet aanwezige brief van 19-3-1986. Daaruit blijkt: "Veel is vaak onduidelijk en niet schriftelijk maar telefonisch gedaan. Dat moet worden voorkomen door een betere pro cedure, zodat men weet waarover men spreekt." Van Zeben merkt op dat er wel iswaar soms extra kosten zijn gemaakt, maar dat met betrekking tot de terugkeer van de kermis naar de markten toch van een succes gesproken kan worden. Van vele kanten blijken er echter toch proble men te zijn met betrekking tot de plaats: dat geldt zowel voor de Martinetsingel als voor de markten. Besloten wordt dat de duur van de kermis voor 1987 nader zal worden bezien. Op 18 november wordt besloten: de duur zal vijf dagen zijn, van dinsdag t/m zaterdag. Doe het zelf! Intussen hebben de heren Evers, Kingma (Gemeentewerken) en v.d.Meerendonk (Algemene Zaken) de mogelijkheid onder zocht om eventueel de kermis toch vanuit de gemeente zélf te organiseren, met als resultaat: dat is zeker uitvoerbaar! Uit de analyse blijkt namelijk dat "Acties Zut phen" voor haar activiteiten (die ze voor een groot gedeelte door de firma Janvier te Alphen aan de Rijn laat uitvoeren) f 42.000,- heeft ontvangen, en dat boven dien Janvier gratis ter kermis is verschenen met drie attracties, die een waarde verte genwoordigen van circa f20.000,- In het najaar van 1986 zijn ook rapporten binnengekomen van Openbare Werken en de politie inzake het geluidsniveau, en ook een beknopt overzicht over de situ atie rond de Zutphense kermis en de rol van "Acties Zutphen" daarbij. Dat leidt er toe dat op 25 november 1986 zowel "Acties Zutphen" als Janvier (van bureau "Kermisgids" uit Alphen aan de Rijn) uitgenodigd worden voor een evaluatie gesprek over de gang van zaken in 1986, de kermisduur in 1987, de rekening van Zie Zutphen 2002-2 blz. 43 'Zutphen in de nieuwe kleren van d keizer'

Zutphen (vanaf 1982) | 2003 | | pagina 15