13 A a A A X I I 0 s Verkiezing Miss Zutphen juli 1971 ging die plotseling optreedt. Was er eerst sprake van een Actie Comité, thans wordt geschreven namens de Stichting Acties Zutphen (Het afschrift van een stichtings akte wordt echter niet aangetroffen.) Afspraken De afrekening van de kermisgelden over 1969 vindt nu plaats door deze nieuwe loot aan de actieboom, de stich ting "Acties Zutphen". Deze afrekening wordt B&W toegezonden op 6 maart 1970. Er wordt nu op een andere wijze gecalculeerd. Uitgegaan is van de netto kermisontvangsten, waardoor onduidelijk blijft wat het bruto bedrag is geweest en wat er dus aan kosten is uitgegeven. Wel blijken er afspraken gemaakt te zijn, dat het te betalen bedrag mag worden ver minderd met door de stichting betaalde bijdragen groot f 2.958,32, en ook wordt een boekingsfout uit het vorige jaar van f 1.837,39 hersteld. Er werd daarom f 13.232,39 overgemaakt, maar ook bij de gemeentelijke controle is genoemde misvatting opgevallen. Een interne memo van 23 maart wijst daar op, en op 2 apri 1970 wordt "Acties Zutphen" daarom door B&W verzocht een aanvulling van het nog verschuldigde (f 2.737,89) voor 20 april over te maken. "Acties Zut phen" gaat nu op 14 april uitgebreid in op deze brief en de met de heer Wieten gemaakte afspraken, zoals steun aan "Ein Abend in Wien" en het "Popfestijn" van 5 september 1969. Zo komt men tot de slotsom dat de navordering f 900,- dient te zijn en geen f 2.737,89. Een kritische geest zou hier een soort kat-en-muisspel met gemeenschapsgelden in kunnen ver moeden: de partij die de kermisgelden incasseert verandert steeds van naam en gaat daarbij geruisloos over in een andere organisatievorm. Dat de "Stichting Middenstandsbelan- gen", die aanvankelijk gesprekspartner was van het Gemeentebestuur, bepaalde rechten met omlijnde voorwaarden kreeg V* f

Zutphen (vanaf 1982) | 2003 | | pagina 13