om concepttarieven op te stellen voor ge nees-, heel- en verloskundige behandelin gen. Dit concept werd aan de Plaatselijke Commissies ter beoordeling toegestuurd. De secretaris van de Zutphense Commis sie, de apotheker Willem Hallegraeff, stuurde het concept naar Stork. Deze schreef een maand later aan Hallegraeff, dat hij niet op de vergadering kon komen, maar hij had geen bezwaar tegen de voorgestelde tarieven: Niemand is ver- pligt er zich naar te gedragen. In juli 1840 schreef Stork aan de secretaris, dat hij alleen ter vergadering zou komen als er iets belangrijks te behandelen was. Wanneer het alleen maar ging over onge oorloofde praktijkuitoefening, dan moest dat maar doorgestuurd worden naar de officier van justitie! Nalatig en gewiekst Tenslotte liep de zaak toch uit de hand. Stork deed niets voor de Commissie: jaar verslagen werden niet gemaakt, apo theekvisitaties bleven achterwege. Er kwamen zelfs vragen van het ministerie waar de jaarverslagen van Zutphen ble ven. Op 5 november 1845 gaven de ove rige commissieleden te kennen, dat zij er genoeg van hadden, dat zij niet van plan waren voor Storks nalatigheid in te sprin gen. Stork liep kwaad weg en de achter- blijvenden besloten de zaak aan de Pro vinciale Commissie van Geneeskundig Onderhoud en Toevoorzicht voor te leg gen. Maar zover kwam het niet. Het bleek, dat zij de invloed van Stork hadden onderschat. Hij wendde zich ogenblikkelijk tot het stadsbestuur. Twaalf dagen later constateerde de gemeente raad, dat het werk van de Plaatselijke Commissie van Geneeskundig Toevoor zicht zodanig was toegenomen, dat het werk veel vertraging ondervond. De raad besloot de Commissie uit te breiden met vijf personen! Op kerstavond belegde Stork een buiten gewone vergadering in een lokaal van de Groote of Oranje Sociëteit. Dat was wel gemakkelijk voor hem, want hij woonde ook op de Oude Wand tegenover de Komsteeg, waar nu het poortje is naar de 1 Het buffet van de Oranje Sociëteit anno I 886. De kastelein met zijn knechten. 77 41 a 1 i V

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 5